Rzeszów - Czwartek, 15.05.2025
Reklama

Przy ul. Skrajnej w Rzeszowie znaleziono ciało 59-latka. Zmarł z wychłodzenia

Dodano:

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Na terenie ogródków działkowych przy ul. Skrajnej w Rzeszowie, ujawniono ciało 59-letniego mężczyzny. Przyczyną jego śmierci było wychłodzenie. To drugi w tym roku przypadek wychłodzenia na Podkarpaciu.

W piątek, późnym wieczorem, dyżurny rzeszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o znalezieniu ciała mężczyzny w altanie na terenie ogródków działkowych przy ul. Skrajnej. Ciało odnaleźli Strażnicy Miejscy, którzy kontrolowali teren pod kątem przebywania w nich osób bezdomnych. Zmarłym okazał się 59-letni bezdomny. Przyczyną jego śmierci było wychłodzenie. Decyzją obecnego na miejscu prokuratora odstąpiono od dalszych czynności procesowych.

W tym roku do już drugi przypadek wychłodzenia w wojwództwie podkarpackim.

Rzeszowscy policjanci apelują, aby nie pozostawać obojętnym na losy tych wszystkich, którym może grozić zamarznięcie. By uratować komuś życie, czasami wystarczy jeden telefon pod nr alarmowy 112, numer alarmowy Straży Miejskiej 986 lub numer infolinii 987. Miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne można również zgłosić za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa.
Reklama
987 to bezpłatna całodobowa infolinia działająca przy Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. Pod tym numerem można uzyskać informacje m.in. na temat placówek przygotowanych do przyjęcia osób w sezonie jesienno-zimowym oraz zgłosić potrzebę udzielenia pomocy osobie zagrożonej. Wykaz placówek udzielających wsparcia osobom potrzebującym pomocy na terenie Podkarpacia znajduje się na stronach internetowych Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego.
 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

670-lecie lokacji miasta Rzeszowa. Od dziś dostępne bezpłatne zaproszenia

RZESZÓW. Uroczystość odbędzie się 18 stycznia 2024 r. o godz. 18.00 w Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego.

Rzeszów

Tu wszystko gra OK! 32. Finał WOŚP w Rzeszowie. Wystąpią m.in. Kasia Popowska i Damian Ukeje

RZESZÓW. Sprawdźcie, co będzie się działo na rzeszowskim Rynku.

Rzeszów

Przy pięciu skrzyżowaniach w Rzeszowie powstały nowe przejazdy rowerowe

RZESZÓW. Inwestycja kosztowała 1,6 mln zł. Środki na jej realizację pochodzą z funduszy Unii Europejskiej.

Rzeszów

Parkomaty przy Galerii Nowy Świat. Płatny postój powyżej 2 godzin

RZESZÓW. Kolejna rzeszowska galeria handlowa wprowadza opłaty za dłuższy postój. Od 8 stycznia 2024 r. na parkingu galerii przy ul. Krakowskiej obowiązuje nowy system parkingowy. 

Rzeszów

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Rzeszowa [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Po trzech latach przerwy, w sobotę ulicami Rzeszowa przeszedł Orszak Trzech Króli. Ogólnopolskie hasło tegorocznego Orszaku brzmi „W jasełkach leży!”, natomiast w Rzeszowie wołano również m.in. „Niech każdy się dowie –...

Rzeszów

Ostatni weekend ze Świątecznym Miasteczkiem na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Jeszcze tylko do niedzieli, 7 stycznia 2024 r. będzie można odwiedzić Świąteczne Miasteczko na rzeszowskim Rynku.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie nowy żłobek. Przyjmie 190 maluchów

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na budowę żłobka na przy ul. Jachowicza na osiedlu Drabinianka. Obiekt powstanie w sąsiedztwie nowej szkoły i przedszkola przy ulicy Kwiatkowskiego, oddanych do użytku we wrześniu 2022 roku.

Rzeszów

Orszak Trzech Króli. Utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Po trzech latach przerwy, rzeszowskimi ulicami przejdzie Orszak Trzech Króli. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 6 stycznia. W związku z tym, ulice na trasie przemarszu będą zamykane.

Reklama