Rzeszów - Wtorek, 17.03.2026
Reklama

Przy ul. Warszawskiej powstaną ekrany dźwiękochłonne? Ratusz: nie ma jeszcze decyzji

Dodano: 11.03.2019 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Jeden z radnych miasta Rzeszowa zwrócił się z prośbą do Ratusz o instalacje wzdłuż ul. Warszawskiej ekranów dźwiękochłonnych. W Urzędzie Miasta słyszymy, że „nie ma jeszcze decyzji w tej sprawie.

Z wnioskiem o zainstalowanie ekranów dźwiękochłonnych wzdłuż zabudowań przy ul. Warszawskiej zgłosił się Marcin Fijołek, radny miasta Rzeszowa i szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Wniosek uwzględnia również podobną inwestycję na łączniku między ul. Warszawską i ul. Lubelską.

„Brak odpowiednich osłon akustycznych na tej jednej z najruchliwszych ulic w Rzeszowie niekorzystnie wpływa na poziom hałasu komunikacyjnego odczuwanego przez mieszkańców oraz poziom bezpieczeństwa” – pisze radny Marcin Fijołek w swojej interpelacji.

O budowę ekranów wzdłuż ul. Warszawskiej zapytaliśmy rzeszowski Ratusz: „Nie ma jeszcze decyzji w tej sprawie” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos, z biura prasowego Urzędu Miasta.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wystawa zabytkowych motocykli żużlowych na Stadionie Miejskim

RZESZÓW. W dniach 5 - 8 kwietnia 2024 r. w Rzeszowie odbędzie się wystawa z okazji 100-lecia żużlu. Na ekspozycji prezentowane będą zabytkowe motocykle żużlowe - najstarszy pochodzi z 1934 roku.

Rzeszów

Darmowa komunikacja miejska w dniu wyborów

RZESZÓW. W najbliższą niedzielę odbędą się wybory samorządowe. Mieszkańcy Rzeszowa będą mogli bezpłatnie dojechać autobusem MPK do lokali wyborczych.

Rzeszów

Dodatkowe pieniądze na Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki

RZESZÓW. 3 kwietnia 2024 r. w ratuszu odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Rzeszowa, podczas której zabezpieczono dodatkowe 30 mln zł na budowę PCLA.

Rzeszów

Szkoła na ul. Kwiatkowskiego nosi imię Tadeusza Ferenca

RZESZÓW. Od wczoraj Szkoła Podstawowa nr 37 w Rzeszowie nosi imię Prezydenta Tadeusza Ferenca. Placówka mieści się przy ul. Kwiatkowskiego, niedaleko domu, w którym mieszkał były prezydent Rzeszowa.

Rzeszów

Półmaraton Rzeszowski. Utrudnienia w ruchu [MAPA]

RZESZÓW. W związku 17. PKO Półmaratonem Rzeszowskim, który odbędzie się w najbliższą sobotę 6 kwietnia, na dogach Rzeszowa wystąpią utrudnienia w ruchu. Niektóre z ulic zostaną częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto nowe miejsce dla seniorów

RZESZÓW. Tuż przed świętami wielkanocnymi w Rzeszowie odbyło się uroczyste otwarcie Miejskiego Centrum Seniora. Placówka znajduje się przy ul. Rynek 7.

Rzeszów

Policja podsumowała święta w Rzeszowie. Tragiczne zdarzenie na Kopcu Konfederatów Barskich

RZESZÓW. Jak informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie, tegoroczne święta wielkanocne „przebiegły w miarę spokojnie”.  Odnotowano dwa wypadki drogowe oraz jedno śmiertelne zdarzenie z udziałem quada. Doszło również do kilkudziesięciu kolizji.

Rzeszów

Wielka impreza biegowa już w tę sobotę w Rzeszowie. Na liście blisko 2 tys. osób

RZESZÓW. 6 kwietnia 2024 r. w stolicy Podkarpacia odbędzie się 17. PKO Półmaraton Rzeszowski oraz 9. PKO Sztafeta Półmaratońska. Imprezom biegowym towarzyszyć będzie akcja charytatywna na rzecz 7-letniej Klary.

Reklama