Rzeszów - Środa, 10.09.2025
Reklama

Przysięga terytorialsów w Rzeszowie. Defilada, pokaz sprzętu i utrudnienia w ruchu

Dodano: 25.10.2024 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W najbliższą sobotę (26 października 2024 r.) ochotnicy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej złożą przysięgę, która stanowi ostatni etap szkolenia jakie przeszli w ciągu ostatnich dni. Uroczystość odbędzie się przed Urzędem Wojewódzkim. W związku tym w rejonie urzędu wystąpią utrudnienia w ruchu. Po przysiędze zaplanowano defiladę i pokaz sprzętu wojskowego.

Uroczysta przysięga wojskowa ochotników z 3 PBOT odbędzie się w sobotę, o godz. 12:00 przed Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim. W związku z tym, tego dnia od godz. 10:00 do godz. 13:00 zamknięty będzie fragment ulicy Jana III Sobieskiego, od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką, do ronda Tokarczuka przy Klasztorze oo. Bernardynów.

Sobotnia ceremonia odbędzie się przy akompaniamencie rzeszowskiej orkiestry wojskowej. Po zakończeniu przysięgi zaplanowano defiladę wojskową oraz pokaz sprzętu. W trakcie wydarzenia dostępne będą również punkty informacyjne, w których będzie można uzyskać więcej informacji na temat wszystkich służb mundurowych.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska ma nową serwerownię za ponad 13 mln zł

RZESZÓW. 3 stycznia, Minister Przemysław Czarnek odwiedził Politechnikę Rzeszowską, gdzie m.in. obejrzał nową serwerownię, która powstała dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki. 

Rzeszów

Rozbudowa Inteligentnego Systemu Transportowego w Rzeszowie

RZESZÓW. Na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną i rondach zamontowane zostaną dodatkowe czujniki. Dzięki dodatkowym czujnikom zmieni się także rola przycisków dla pieszych i rowerzystów.

Rzeszów

Wypadek w Niechobrzu. Samochód potrącił opiekunkę, która szła z grupą dzieci

RZESZÓW. W Niechobrzu, 19-letni kierowca potrącił opiekunkę, która szła z dziećmi. Ranną kobietę przetransportowano do szpitala. Dzieciom nic poważnego się nie stało.

Rzeszów

Dodatek osłonowy. Można składać wnioski

RZESZÓW. MOPS w Rzeszowie rozpoczął przyjmowanie wniosków o tzw. dodatek osłonowy. Można go otrzymać na pokrycie części wydatków ponoszonych na energię oraz żywność.

Rzeszów

Rozpoczęła się jedna z największych inwestycji drogowych w Rzeszowie w 2022 r.

RZESZÓW. Ruszyły prace prze przebudowie skrzyżowania al. Wyzwolenia z al. Okulickiego. 

Rzeszów

Dotacje na usuwanie wyrobów zawierających azbest. Wkrótce rusza nabór wniosków

RZESZÓW. Wnioski o udzielenie dotacji na dofinansowanie kosztów, związanych z demontażem wyrobów zawierających azbest, można składać od 10 do 31 stycznia 2022 roku.

Rzeszów

Wybrano zarząd Społecznej Rady Sportu w Rzeszowie

RZESZÓW. We wtorek, 4 stycznia wybrano zarząd Społecznej Rady Sportu. Na jej czele stanie Mirosław Wierzbicki, lekkoatleta i organizator imprez biegowych.

Rzeszów

Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna. Ruszyły połączenia z Rzeszowa do Kolbuszowej

RZESZÓW. 3 stycznia br. zainaugurowano połączenia kolejowe na trasie Rzeszów – Kolbuszowa w ramach Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej.

Reklama