Rzeszów - Środa, 24.12.2025
Reklama

Przysięga terytorialsów w Rzeszowie. Defilada, pokaz sprzętu i utrudnienia w ruchu

Dodano: 25.10.2024 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W najbliższą sobotę (26 października 2024 r.) ochotnicy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej złożą przysięgę, która stanowi ostatni etap szkolenia jakie przeszli w ciągu ostatnich dni. Uroczystość odbędzie się przed Urzędem Wojewódzkim. W związku tym w rejonie urzędu wystąpią utrudnienia w ruchu. Po przysiędze zaplanowano defiladę i pokaz sprzętu wojskowego.

Uroczysta przysięga wojskowa ochotników z 3 PBOT odbędzie się w sobotę, o godz. 12:00 przed Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim. W związku z tym, tego dnia od godz. 10:00 do godz. 13:00 zamknięty będzie fragment ulicy Jana III Sobieskiego, od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką, do ronda Tokarczuka przy Klasztorze oo. Bernardynów.

Sobotnia ceremonia odbędzie się przy akompaniamencie rzeszowskiej orkiestry wojskowej. Po zakończeniu przysięgi zaplanowano defiladę wojskową oraz pokaz sprzętu. W trakcie wydarzenia dostępne będą również punkty informacyjne, w których będzie można uzyskać więcej informacji na temat wszystkich służb mundurowych.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W niedzielę Dzień Serca na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Jak co roku organizatorzy imprezy zapowiadają szereg wyjątkowych atrakcji.

Rzeszów

Trwa głosowanie w ramach RBO 2022. "Ten budżet wyzwolił wśród mieszkańców ogromną inicjatywę"

RZESZÓW. We wtorek odbyła się konferencja prasowa poświęcona Rzeszowskiemu Budżetowi Obywatelskiemu.

Rzeszów

W środę "Dzień bez samochodu". Komunikacja miejska będzie bezpłatna

RZESZÓW. „Dzień bez samochodu” zakończy Tydzień Zrównoważonego Transportu oraz Tydzień mobilności w Rzeszowie.

Rzeszów

MPWiK montuje kolejne instalacje fotowoltaiczne na swoich budynkach

RZESZÓW. Trwa montaż kolejnych instalacji fotowoltaicznych na budynkach i terenach należących do Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie. Mają być gotowe do 6 listopada br. W planach są już kolejne. 

Rzeszów

Beta Academics 2021 - o komunikacji wizualnej w nauce i biznesie

RZESZÓW. 18 referatów naukowych zostało zaprezentowanych na drugiej edycji konferencji naukowej Beta Academics, towarzyszącej jednej z najważniejszych konferencji branży internetowej w Polsce, czyli Internet Beta. 

Rzeszów

25-latek z Rzeszowa zatrzymany za posiadanie marihuany

RZESZÓW. Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 25-letniemu mieszkańcowi Rzeszowa, którego zatrzymano za posiadanie znacznej ilości marihuany. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Rzeszów

Za nami 13. edycja konferencji InternetBeta

RZESZÓW. 86 prelegentów i ponad 200 uczestników wzięło udział w 13. edycji konferencji InternetBeta. 

Rzeszów

Jubileusz 20-lecia Uniwersytetu Rzeszowskiego. Do Rzeszowa przyjadą rektorzy wszystkich polskich uniwersytetów

RZESZÓW. Największa uczelnia na Podkarpaciu świętuje 20-lecie działalności. Uroczysty Jubileusz odbędzie się już w najbliższy czwartek (23.09) w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego.

Reklama