Rzeszów - Czwartek, 03.07.2025
Reklama

Przysięga terytorialsów w Rzeszowie. Defilada, pokaz sprzętu i utrudnienia w ruchu

Dodano: /

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W najbliższą sobotę (26 października 2024 r.) ochotnicy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej złożą przysięgę, która stanowi ostatni etap szkolenia jakie przeszli w ciągu ostatnich dni. Uroczystość odbędzie się przed Urzędem Wojewódzkim. W związku tym w rejonie urzędu wystąpią utrudnienia w ruchu. Po przysiędze zaplanowano defiladę i pokaz sprzętu wojskowego.

Uroczysta przysięga wojskowa ochotników z 3 PBOT odbędzie się w sobotę, o godz. 12:00 przed Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim. W związku z tym, tego dnia od godz. 10:00 do godz. 13:00 zamknięty będzie fragment ulicy Jana III Sobieskiego, od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką, do ronda Tokarczuka przy Klasztorze oo. Bernardynów.

Sobotnia ceremonia odbędzie się przy akompaniamencie rzeszowskiej orkiestry wojskowej. Po zakończeniu przysięgi zaplanowano defiladę wojskową oraz pokaz sprzętu. W trakcie wydarzenia dostępne będą również punkty informacyjne, w których będzie można uzyskać więcej informacji na temat wszystkich służb mundurowych.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na terenie Politechniki Rzeszowskiej powstaje Uczelniane Archiwum

RZESZÓW. Rozpoczęto budowę budynku Uczelnianego Archiwum Politechniki Rzeszowskiej. Obiekt o wartości blisko 3,9 mln zł powstaje na terenie osiedla studenckiego. Ma być gotowy we wrześniu 2021 roku.

Rzeszów

Z Rzeszowa do Szczecina pociągiem TLK Górski

RZESZÓW. W niedzielę 13 grudnia 2020 roku na tory po raz pierwszy wyjechał pociąg PKP Intercity nazwany na cześć Kazimierza Górskiego, który kursuje między Rzeszowem a Szczecinem.

Rzeszów

Od 1 stycznia zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Trzy linie komunikacji miejskiej od nowego roku pojadą wg. nowego rozkładu jazdy.

Rzeszów

Strabag przebuduje układ komunikacyjny w centrum Rzeszowa. Podpisano umowę

RZESZÓW. Podpisano umowę z firmą Strabag, na przebudowę układu komunikacyjnego w centrum Rzeszowa. Inwestycja ma być gotowa jesienią 2022 roku.

Rzeszów

Policyjny pościg ulicami Rzeszowa za pijanym kierowcą

RZESZÓW. Policjanci drogówki ścigali kierowcę toyoty, który przekroczył dozwoloną prędkość i nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto największy na Podkarpaciu sklep z akwarystyką morską

RZESZÓW. Od 5 grudnia 2020r. funkcjonuje w Rzeszowie największy na podkarpaciu sklep Coral Land z akwarystyką morską oraz salon projektowy Aqua Salon.

Rzeszów

Czołowe zderzenie seatów w Mrowli. Kierująca cordobą miała niemal 2 promile

Jedna osoba została ranna w wypadku, do którego doszło w Mrowli. Doszło tam do czołowego zderzenia seatów. Kierująca jednym z nich była nietrzeźwa.

Reklama