Rzeszów - Niedziela, 22.03.2026
Reklama

Przystanek Rzeszów Zachodni od czerwca dostępny dla pasażerów

Dodano: 17.04.2019 r.

fot. Materiały prasowe PKP PLK
fot. Materiały prasowe PKP PLK
RZESZÓW. Zakończył się montaż trzech kolejowych mostów nad Aleją Wyzwolenia. W czerwcu podróżni skorzystają z nowego przystanku Rzeszów Zachodni.

PLK zakończyły montaż trzech kolejowych mostów nad Aleją Wyzwolenia. Po dwóch odbywa się już płynny ruch pociągów. Ostatnią nową 160–tonową konstrukcję zamontował specjalny dźwig nocą 11/12 kwietnia. Wykonawca rozpoczął już na niej układanie toru i zabudowę sieci trakcyjnej. Prace przy mostach prowadzone były głównie nocą, aby maksymalnie ograniczyć zmiany w ruchu drogowym.

Już dwa miesiące pasażerowie pociągów kursujących na trasie Ocice – Rzeszów skorzystają z nowego przystanku Rzeszów Zachodni. Budowa 200 metrowego peronu jest już na ukończeniu. Ponadto zakończono konstrukcję pochylni, która ułatwi pasażerom, w tym osobom o ograniczonej mobilności poruszanie się, dojście na peron. Przystanek wyposażony zostanie w wiaty, ławki oraz informację pasażerską. Dzięki inwestycji zwiększy się dostęp do kolei w stolicy Podkarpacia.

Na nowym przystanku powstaje także drugi peron - wyspowy. Zapewni on obsługę podróżnych na linii Kraków-Rzeszów-Przemyśl (nr 91). Obiekt będzie w pełni przygotowany do komfortowej obsługi podróżnych. Wykonawca już buduje szyb windowy. Powstają schody, układane są płyty peronowe. Z tego obiektu podróżni skorzystają od grudnia br. – od nowego rozkładu jazdy.
Reklama
Stacja Rzeszów Główny

Kontynuowana jest przebudowa grupy torów, rozjazdów i sieci trakcyjnej w zachodniej części stacji Rzeszów Główny. W połowie roku rozpoczną się prace w centralnej części stacji. Planowana jest także przebudowa wiaduktu przy ul. Batorego. Obiekt nie tylko będzie lepiej służył kolei lecz znacznie usprawni komunikację drogową. Częścią inwestycji jest także przebudowa przejazdu przy ul. Marii Konopnickiej.

Koszt inwestycji w Rzeszowie składającej się z trzech etapów to 205 mln zł (cena netto). Powstaje ona w ramach Krajowego Programu Kolejowego. Jest to jedno najważniejszych przedsięwzięć PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. w województwie podkarpackim.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dwie nowe ulice w Rzeszowie: ul. ks. Andrzeja Rabija i ul. Jana Welca

RZESZÓW. Radni zaakceptowali projekty uchwał dotyczące nadania nazw dwóm rzeszowskim ulicom.

Rzeszów

Kryte lodowisko przy ul. Witosa. Miasto szuka wykonawcy dokumentacji

RZESZÓW. Kolejny krok w kierunku budowy krytego lodowiska w Rzeszowie.

Rzeszów

Od 1 września zmiany w rozkładzie jazdy kilku linii MPK

RZESZÓW. Dwie linie będa kursowały częściej. Wznowione zostaną kursy oznaczone literą „s” oraz przywrócona zostanie „osiedlowa” linia nr 50 na Zalesiu.

Rzeszów

Atak na kontrolerki ZTM. Nagroda za pomoc w identyfikacji sprawcy

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego wyznaczył nagrodę dla osoby, która pomoże w zidentyfikowaniu sprawcy, który zaatakował dwie kontrolerki biletów. Sprawa została zgłoszona na Policję.

Rzeszów

Wspólne kontrole Policji i sanepidu w Rzeszowie

RZESZÓW. Czy mieszkańcy Rzeszowa przestrzegają obowiązujących ograniczeń wprowadzonych w związku z pandemią? Policja i pracownicy sanepidu sprawdzają.

Rzeszów

Ulica Lisa-Kuli już przejezdna

RZESZÓW. Zakończyła się modernizacja ul. Lisa Kuli. Wykonawca miał czas do końca sierpnia, jednak prace udało się zrealizować przed terminem.

Rzeszów

Będą dwie nowe ulice w Rzeszowie? We wtorek zdecydują radni

RZESZÓW. Podczas najbliższej sesji radni zdecydują o nadaniu nazw dwóm ulicom - ul. ks. Andrzeja Rabija, na osiedlu Krakowska-Południe oraz ul. Jana Welca na osiedlu Staromieście.

Rzeszów

W powiecie rzeszowskim utonęły dwie osoby

Policja apeluje o rozwagę i ostrożność podczas wypoczynku nad wodą. W minioną niedzielę w powiecie rzeszowskim utonęły dwie młode osoby – 22-latka z powiatu lubaczowskiego oraz 30-latek z powiatu rzeszowskiego.

Reklama