Rzeszów - Poniedziałek, 26.05.2025
Reklama

Punkt pomocy obywatelom Ukrainy w nowej lokalizacji

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Od 4 czerwca przy ulicy Grottgera 22 zacznie działać nowy punkt pomocy obywatelom Ukrainy. Urząd Miasta Rzeszowa przeniesie go tutaj z dworca PKP, który wraz z otoczeniem jest aktualnie modernizowany.

Od wybuchu wojny w Ukrainie punkt działał na dworcu PKP. Z powodu przebudowy budynku oraz placu i ulic w jego rejonie trzeba było go jednak przenieść. Pomieszczenia na ten cel udostępnił Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, który w kamienicy przy ul. Grottgera 22 prowadzi jeden z kilku Punktów Obsługi Podróżnych. W punkcie pomocy obywatele Ukrainy będą mogli uzyskać najważniejsze informacje na temat aktualnej sytuacji w Ukrainie oraz w Polsce, a także gdzie i jak poszukiwać pomocy w naszym kraju.

Dla pasażerów komunikacji miejskiej zmiana oznacza, że od 4 czerwca sprawy związane z ZTM będzie można załatwiać w sąsiednich Punktach Obsługi Podróżnych. Te najbliższe ulicy Grottgera działają na Dworcu Lokalnym przy ulicy Towarnickiego oraz na parterze biurowca przy ul. Targowej 1. W POP pasażerowie mogą m.in.: kupować bilety, wyrobić Rzeszowską Kartę Miejską, zapisać na RKM uprawnienia do bezpłatnych i ulgowych przejazdów, zapłacić mandat za jazdę bez ważnego biletu, czy złożyć reklamację.
Reklama
ZTM przypomina ponadto, że pasażerowie mają możliwość korzystania z systemu płatności zbliżeniowych w kasownikach za pomocą karty płatniczej, telefonu lub zegarka, bez konieczności posiadania papierowego biletu czy też Rzeszowskiej Karty Miejskiej. Bilety są dostępne także w sklepie internetowym ebilet.erzeszow.pl i w biletomatach na przystankach oraz w autobusach.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Bezpłatny Maraton Fitness z okazji Dnia Kobiet w Rzeszowie

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się aż w dziewięciu filiach Rzeszowskiego Domu Kultury.

Rzeszów

W Rzeszowie rusza drugi etap programu małej retencji

RZESZÓW. 1 marca rozpocznie się kolejny nabór wniosków o dotacje na inwestycje związane z tzw. małą retencją.

Rzeszów

Przebudowa skrzyżowania na os. Krakowska Południe

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która opracuje dokumentację projektową na przebudowę skrzyżowania al. Witosa z ul. Solarza na osiedlu Krakowska Południe.

Rzeszów

Wjechała samochodem do rowu, ranna trafiła do szpitala

RZESZÓW. Samochodem podróżował jeszcze 10-letni pasażer. Chłopiec nie odniósł obrażeń.

Rzeszów

Rozbudowa placu zabaw na osiedlu Baranówka

RZESZÓW. Wśród nowym elementów zabawowych pojawi się m.in. fabryka piasku – jedyna tego typu atrakcja dla dzieci w Rzeszowie.

Rzeszów

Nowości w rzeszowskiej Plazie

​RZESZÓW. Nowoczesny salon optyczny i nowa pracownia florystyczna to nowi najemcy w CH Plaza. Centrum przedłużyło również umowę z drogerią Sephora na kolejne trzy lata.

Rzeszów

Targi Pracy i Targi Edukacyjne w hali Podpromie

RZESZÓW. Ponad 50 pracodawców na Targach Pracy i uczelnie z całej Polski na Targach Edukacyjnych. Oba wydarzenia odbędą się 1-2 marca w Hali Podpromie w Rzeszowie.

Rzeszów

Nad Wisłokiem powstanie nowa ścieżka pieszo-rowerowa

RZESZÓW. Miasto planuje rozbudować sieć ścieżek rowerowych i terenów spacerowych nad rzeszowskim Wisłokiem. Nowy szlak powstanie na lewym brzegu rzeki.

Reklama