Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Rada Gminy Krasne negatywnie zaopiniowała pomysł przyłączenia sołectwa Malawa do Rzeszowa

Dodano: 08.02.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
KRASNE. 8 lutego w gminie Krasne odbyła się sesja w trybie nadzwyczajnym, jej celem było podjęcie uchwały w sprawie przyłączenia sołectwa Malawa do miasta Rzeszowa.

Kilka minut po godzinie 08.00 w Gminie Krasne odbyła się dzisiaj sesja nadzwyczajna. Jej celem było podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia opinii odnośnie wyłączenia sołectwa Malawa z gminy Krasne i włączeniem jej go do Rzeszowa.

Warto również wspomnieć, że 9 grudnia ubiegłego roku odbyło się referendum w sprawie przyłączenia gminy Krasne do miasta Rzeszowa. W referendum udział wzięło 3206 mieszkańców gminy Krasne. Uprawnionych do głosowania było 8906 osób. Wyniki pokazały, że spośród 36% uprawnionych do głosowania większość opowiedziała się negatywnie za pomysłem połączenia gmin.

Podczas piątkowej sesji radni gminy, biorąc pod uwagę powyższe stanowisko mieszkańców, negatywnie zaopiniowali zmianę granic polegającą na włączeniu sołectwa Malawa do Rzeszowa. W głosowaniu udział wzięło 15 radnych, z czego 9 głosowało za uchwałą, 2 przeciw, a czterech wstrzymało się od głosu.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej zaprojektują przestrzeń wspólną Millenium Hall

RZESZÓW.  Zwycięskie projekty mają stanowić materiał pomocniczy dla dalszych rozważań projektowanych.

Rzeszów

Pierwszy gazowy Solaris dotarł do Rzeszowa

RZESZÓW. Pierwszy z dwóch nowych autobusów przegubowych marki Solaris dotarł już do Rzeszowa. Drugi przyjedzie w najbliższych dniach. Oba pojazdy wyjadą na ulice w maju. 

Rzeszów

5 maja ulicami Rzeszowa przejdzie marsz godności osób z niepełnosprawnościami

RZESZÓW. Pomysłodawcą pochodu jest Niepubliczna Szkoła Kraina Uśmiechu w Rzeszowie, która zorganizuje go wspólnie z psycholog Joanną Szczerbaty.

Rzeszów

W sobotę w Rzeszowie czasowe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W najbliższą sobotę (29.04) Rzeszowska Masa Krytyczna symbolicznie zainauguruje nowy sezon rowerowy. Trasa przejazdu przebiegać będzie głównymi ulicami miasta, w związku z tym w godz. 12:00 – 14:00 mogą wystąpić czasowe...

Rzeszów

Nowa droga połączy dwa duże rzeszowskie osiedla

RZESZÓW. Ruszył przetarg na wybór firmy, która wybuduje drogą łączącą ulicę Wołyńską na osiedlu Kotuli z ulicą Potokową na osiedlu Staroniwa.

Rzeszów

Rodzinny mini park na osiedlu Przybyszówka

RZESZÓW. W ciągu trzech miesięcy ma powstać rodzinny mini park na osiedlu Przybyszówka. Koszt zadania realizowanego w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego wynosi nieco ponad 370 tys. zł.

Rzeszów

Majowe uroczystości patriotyczne w Rzeszowie

RZESZÓW. W dniach 2, 3 i 8 maja 2023 r. w Rzeszowie odbędą się majowe uroczystości patriotyczne, do udziału w których zapraszają Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Prezydent Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Komunikacja miejska w Rzeszowie. Bilet 60-minutowy zamiast 40-minutowego

RZESZÓW. Od czerwca br. w autobusach komunikacji miejskiej zacznie obowiązywać nowy bilet jednorazowy. Dotychczasowy bilet 40-minutowy, zostanie zastąpiony biletem 60-minutowym.

Reklama