Rzeszów - Sobota, 21.06.2025
Reklama

Rada Miasta Rzeszowa ma dwie nowe radne

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Od 1 stycznia integralną częścią Rzeszowa stały się dwa sołectwa: Miłocin i Matysówka. W związku z tym w radzie miasto pojawiły się dwie nowe radne.

Nowymi członkiniami Rady Miasta Rzeszowa zostały Danuta Szyszka i Krystyna Stachowska. Obie panie choć w wyborach startowały z list Prawa i Sprawiedliwości, w rzeszowskiej Radzie reprezentować będą klub Rozwój Rzeszowa.

„Od wielu lat byłam inicjatorem grupy starającej się o przyłączenie naszej miejscowości Matysówka do Rzeszowa, w związku z czym zależy nam na tym, żeby nasze osiedle rozwijało się” – wyjaśniała Krystyna Stachowska.

Już dziś wiemy o jakie inwestycje radna reprezentująca Matysówkę będzie zabiegać, mowa o rozbudowie szkoły, dróg oraz budowie chodników, a w dalszej perspektywie mały ośrodek zdrowia.

„Główna droga przebiegająca przez naszą miejscowość jest w opłakanym stanie. Nie mamy w ogóle chodników, to jest nasza pierwsza główna bolączka.. Druga inwestycja, na której nam mega zależy to nasza szkoła, które jest już szkołą bardzo mało. Nie ma w niej warunków do tego, żeby uczęszczały do niej wszystkie dzieci z naszej dzielnicy. Marzy nam się też mały ośrodek zdrowia” – dodaje Stachowska.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wiosenne malowanie rzeszowskich ulic

RZESZÓW. Do czerwca odnowione zostanie oznakowanie poziome na rzeszowskich ulicach. Prace będą prowadzone głównie wieczorami i nocami. Koszt inwestycji to ponad 1,5 mln zł.

Rzeszów

Na ul. Podwisłocze samochód potrącił rowerzystkę. Kobieta trafiła do szpitala

RZESZÓW. 41-letnia rowerzystka została potrącona przez samochód osobowy. Kobieta trafiła na badania do szpitala.

Rzeszów

Sadzenie drzew i piknik ekologiczny w Parku Papieskim

RZESZÓW. Prezydent Konrad Fijołek zaprasza mieszkańców Rzeszowa do udziału w drugiej edycji Pikniku Ekologicznego #SadzimyRzeszów. 

Rzeszów

Trwa budowa nowej drogi na osiedlu Franciszka Kotuli

RZESZÓW. Na osiedlu Franciszka Kotuli powstaje 400-metrowa droga, która połączy ulice Błogosławionej Karoliny z Dynowską i Czudecką. Inwestycja o wartości 6,37 mln zł ma być gotowa jesienią br.

Rzeszów

Rzeszów współorganizatorem Igrzysk Europejskich

RZESZÓW. Pływalnia przy ulicy Matuszczaka będzie jedną z aren tegorocznych Igrzysk Europejskich. W rzeszowskim obiekcie będą rywalizować skoczkowie do wody.

Rzeszów

Przy ul. Staszica powstanie Park dla Seniora [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Na osiedlu gen. Grota-Roweckiego w Rzeszowie powstanie Park dla Seniora. Wykonawca inwestycji ma zostać wybrany jeszcze w tym miesiącu.  

Rzeszów

Kolejny fragment ulicy Wyspiańskiego będzie przebudowany

RZESZÓW. Jeszcze w maju rozpocznie się przebudowa kolejnego odcinka ulicy Wyspiańskiego. Będzie szerzej i bezpieczniej.

Reklama