Reklama

Aktualności Rzeszów

Rada Osiedla Staromieście oburzona brakiem rozbudowy ZSP Nr 3

Dodano: 19.09.2019

Rada Osiedla Staromieście oburzona brakiem rozbudowy ZSP Nr 3 - Aktualności Rzeszów

fot. Materiały ze strony internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 3

RZESZÓW. Rada Osiedla Staromieście oburzona opóźniającą się rozbudową ZSP Nr 3. Miasto i radni tłumaczą, że do rozbudowy dojdzie, a projekt zostanie ukończony do końca br. Cała inwestycja ma kosztować ok. 8 mln zł.

Burze wokół rozbudowy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 3 przy ul. Skrajnej rozpoczęła Rada Osiedla Staromieście, umieszczając na swoim profilu facebookowym komunikat, w którym zarzuca miastu m.in. bagatelizowanie potrzeby zapewnienia odpowiednich warunków do nauki dzieciom uczęszczającym do ZSP nr 3. W swoim komunikacie nawiązują do informacji na temat budowy placówki na osiedlu Drabinianka oraz budowy szkoły na Bziance, jakoby miasto faworyzowało poszczególne rejony.

„W czym gorsze są nasze dzieci, że nie mogą mieć odpowiednich jak na stolicę województwa warunków do nauki! Wspólnie z Radą Rodziców podejmiemy wszelkie kroki by problem był zauważony. Może wtedy władze miejskie, wstydząc się za zaniedbania podejmą właściwe kroki. Przypominamy, że szkołę w Bziance rozbudowano w zaledwie w 8 miesięcy, a Staromieście czeka już trzy lata. Skandal!!!!!!” – czytamy w oświadczeniu.

Zdaniem rady osiedla należy m.in. rozbudować budynek o halę sportową wraz z odpowiednim zapleczem: „Brak hali, brak szatni WF, małe szatnie do odzieży wierzchniej, brak stołówki i świetlicy szkolnej. Ścisk i brak miejsca. To problemy naszej osiedlowej szkoły” – wypunktowuje rada osiedla. Wpis uderza nie tylko bezpośrednio we władze miasta, ale również i w radnych: „Jako Rada Osiedla złożyliśmy wniosek do budżetu miasta o to by rozbudowa rozpoczęła się w przyszłym roku. Urzędnicy miejscy, radni, nie odpisali, nie zareagowali. Nic się w tym obszarze nie dzieje”.REKLAMA

Po rozmowie z Mirosławem Kwaśniakiem, radnym miasta, który jest również przewodniczącym komisji edukacji wiemy, że temat został poruszony podczas dzisiejszego spotkania komisji. Wnioski z tego spotkania przedstawił nam inny radny, ściśle związany ze Staromieściem, Sławomir Gołąb: „Do końca grudnia ma być gotowy projekt i ogłoszony przetarg. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku rozpocznie się inwestycja”.

Wiemy dodatkowo, że rozbudowa Szkoły Podstawowej Nr 13 oraz Przedszkola Publicznego Nr 6, wchodzących w skład ZSP, kosztować będzie miasto ok. 8 mln zł. „Planujemy tam budowę hali sportowej z zapleczem i rozbudowę przedszkola. Teraz jest robiony projekt tego wszystkiego. Rozbudowę będziemy realizować w latach 2021 i 2022” – informuje Maciej Chłodnicki rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Pozostaje jedynie "gdybanie", czy wpis jaki został zamieszczony na profilu jest świadomym działaniem zmierzającym do zainteresowania się tematem zabudowy, czy aktem frustracji, wynikającej z bezsilności i bicia głową w przysłowiowy mur. Nie mniej jednak wpis swój cel osiągnął wzbudzając zainteresowanie mediów oraz lokalnych urzędników.

 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Projekt uchwały PiS ws. korków w mieście wykreślony. Tadeusz Ferenc: „W każdym dużym mieście są korki” - Aktualności Rzeszów

Projekt uchwały PiS ws. korków w mieście wykreślony. Tadeusz Ferenc: „W każdym dużym mieście są korki”

RZESZÓW. Choć radny Marcin Fijołek próbował ratować projekt uchwały, punkt został wykreślony z porządku obrad sesji Rady Miast...

Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 3 ruszy początkiem przyszłego roku - Aktualności Rzeszów

Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 3 ruszy początkiem przyszłego roku

RZESZÓW. Prace wycenione na 8 mln zł mają ruszyć na początku przyszłego roku. ...

Nowa twarz w Radzie Miasta Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

Nowa twarz w Radzie Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa dostał mandat do Sejmu....

Połączenie ul. Wierzbowej z ul. Kopisto będzie realizowane w przyszłym roku - Aktualności Rzeszów

Połączenie ul. Wierzbowej z ul. Kopisto będzie realizowane w przyszłym roku

RZESZÓW. Aktualnie MZD zajmuje się projektem całej inwestycji. ...

Kojarzysz starszego pana grające na akordeonie na ulicach Rzeszowa? Jest petycja o upamiętnienie jego postaci - Aktualności Rzeszów

Kojarzysz starszego pana grające na akordeonie na ulicach Rzeszowa? Jest petycja o upamiętnienie jego postaci

RZESZÓW. Ponad 5 tyś osób poparło petycje w sprawie upamiętnienia postaci pana Józefa. ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem