Radni nadali nazwę okrągłej kładce nad al. Piłsudskiego
Dodano: 01.02.2023 r.
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Żartobliwie mówi się o niej „Aureola Ferenca”, od 31 stycznia ma już jednak oficjalną nazwę im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mowa o „słynnej” okrągłej kładce nad al. Piłsudskiego.
Podczas wtorkowej sesji miejscy radni przyjęli projekt uchwały nadający nazwę „Kładka im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” okrągłej kładce zlokalizowanej na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Grunwaldzkiej.
Decyzja nie była jednogłośna - „za” głosowało trzynastu radnych, jeden był przeciw, pięciu wstrzymało się od głosu.
„…to symboliczne uczczenie WOŚP w naszym mieście w 30 lecie jej działalności będzie zarówno wyrazem uznania dla Jerzego Owsiaka - jej twórcy i głównego organizatora oraz dla młodzieży, która w prace Orkiestry się angażuje. Będzie także zachętą dla kolejnych pokoleń młodych ludzi do podjęcia aktywności w służbie potrzebującym.” – czytamy w uzasadnieniu uchwały.
Nowa nazwa kładki obowiązuje od dnia podjęcia uchwały.
Organizatorzy targów zapowiedzieli, że podczas wydarzenia „zostaną zachowane wszystkie procedury sanitarne zalecane przez Głównego Inspektora Sanitarnego”.
RZESZÓW. 32 najlepszych tenisistów z całego kraju weźmie udział w Finale Pucharu Polskiej Ligi Tenisa, który rozegrany zostanie na kortach Spin w Rzeszowie 28 i 29 marca 2020 r.
RZESZÓW. Uniwersytet Rzeszowski i Politechnika Rzeszowska podejmują działania profilaktyczne, w celu zminimalizowania skutków ewentualnego pojawienia się koronawirusa.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz