Rzeszów - Poniedziałek, 22.12.2025
Reklama

Radni PiS przeciwko uchwale mówiącej o zamianie działek na Nowym Mieście

Dodano: 25.02.2019 r.

fot. Zdjęcie użytkownika serwisu FOTO: Emilia Pająk
fot. Zdjęcie użytkownika serwisu FOTO: Emilia Pająk
RZESZÓW. Na sesji Rady Miasta pojawi się projekt uchwały mówiący o zamianie działek na os. Nowe Miasto. Zgodnie z zapisami w księgach wieczystych, właścicielem terenów jest osoba związana ze spółką N.G. Development.

Na najbliższej sesji Rady Miasta, jeden z projektów uchwał mówi o zamianie działek miasta z  działkami osoby prywatnej. Miasto posiada tereny, które znajdują się za Lidlem na ul. Podwisłocze, natomiast osoba prywatna posiada tereny bliżej Mostu Zamkowego. Mowa o działkach znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie Wisłoka.

Podczas poniedziałkowego briefingu prasowego głos w sprawie projektu uchwały zabrali radni Prawa i Sprawiedliwości: „Obawiamy się, że zamiana może być z przeznaczeniem na cele budowlane, ci spowodowałoby, że realizacja parku mogła by być zagrożona” – wyjaśniał Marcin Fijołek, szef klubu PiS.

O jaki park chodzi? W zasadzie o propozycje na realizację inwestycji na tych terenach. Pomysł na zagospodarowania terenów wzdłuż Wisłoka został zatwierdzony uchwałą z dnia 28 sierpnia 2018 roku, aby uniknąć przypadkowości w zagospodarowaniu przestrzenią wzdłuż zachodniej strony ul. Podwisłocze.
Reklama
„Pozostały pas terenu pomiędzy nową zabudową przy ul Podwisłocze a brzegiem rzeki Wisłok powinien by…c zagospodarowany jako teren zieleni publicznej urządzonej. W jego skład powinien wchodzić nadbrzeżny pasaż spacerowy oraz infrastruktura rekreacyjna i zieleń parkowa pomiędzy pasażem a nową zabudową” – czytamy w projekcie uchwały z ubiegłego roku.

Po poszukiwaniach właściciela działki w księgach wieczystych, okazuje się że należą one do osoby związanej ze spółką N.G. Development. Wiemy również, że radni Prawa i Sprawiedliwości będą chcieli zdjąć projekt uchwały z jutrzejszych obrad.

„Będziemy za tym, żeby punktu nie wprowadzać do porządku obrad. Uważamy, że powinien on zostać bardziej dogłębnie przedyskutowany. Powinno o to również być zapytani mieszkańcy. Z taką uchwałą powinniśmy poczekać do czasu, aż miasto przygotuje plan zagospodarowania tego terenu” – dodaje Fijołek.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ryk silników i zapach metanolu powróci na Hetmańską 69

RZESZÓW.  Żużel w Rzeszowie powoli wstaje z kolan. 

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów zagra zaległe spotkanie w Sosnowcu

RZESZÓW. W czwartek o godz. 20.30 siatkarze Asseco Resovii Rzeszów zagrają w Sosnowcu mecz z MKS-em Będzin. 

Rzeszów

Warsztaty świąteczne dla dzieci. W planach m.in. nauka tworzenia ozdabianych pierniczków

RZESZÓW. Świąteczne „Dzieciakowo” w CH Plaza Rzeszów odbędzie się w  15 grudnia b r. Warsztaty potrwają od godziny 15:00 do 18:00.

Rzeszów

Na dofinansowanie z programu "Maluch+" mogą liczyć również placówki niepubliczne

RZESZÓW, POLSKA. Na realizacje programu w 2020 roku w Polsce przeznaczono kwotę 400 mln zł.

Rzeszów

15 grudnia zmiana rozkładu jazdy dla przewozów regionalnych na Podkarpaciu

RZESZÓW. Z siatki połączeń na Podkarpaciu zniknie 8 połączeń.

Rzeszów

104 osoby ze stypendium od marszałka województwa podkarpackiego

RZESZÓW. Najpopularniejszym kierunkiem studiów był kierunek lekarski (37 os.) oraz lotnictwo i kosmonautyka (23 os.)

Rzeszów

28-latek wyskoczył z 10 piętra na ul. Sportowej. Sprawą zajmie się prokuratura

RZESZÓW. Z 10. piętra bloku przy ul. Sportowej 2 wyskoczył mężczyzna. 28-latek zginął na miejscu.

Rzeszów

Wypadek na ul. Warszawskiej. Są utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło przed godz. 09.00.

Reklama