Rzeszów - Sobota, 21.06.2025
Reklama

Radni "za" poszerzeniem Rzeszowa

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW.  Na pierwszej „wirtualnej” sesji Rady Miasta, rajcy Rzeszowa opowiedzieli się za przyłączaniem podrzeszowskich sołectw. Ostateczna decyzja i tak należy do wojewody podkarpackiego oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Jednym z głównym punktów „wirtualnych” obrad była uchwała związana z przedstawieniem wyników konsultacji społecznych oraz wyrażeniem zgody radnych na przyłączenie do granic miasta Rzeszowa trzech podrzeszowskich sołectw: Pogwizdowa Nowego z gminy Głogów Małopolski, tzw. Racławówki Doły z gminy Boguchwała i Malawy z gminy Krasne.

Większość mieszkańców Rzeszowa była “za” poszerzeniem miasta, niemniej jednak frekwencja pozostawia wiele do życzenia. W pierwszych konsultacjach wyniosła ona 4% zaś w drugich 1%(udział wzięło 2017 osób).

Podczas piątkowej sesji Rady Miasta, na której zebrało się 22 radnych, wyrażono zgodę na dokonanie przyłączenia. Od głosu wstrzymały się dwie radne z Prawa i Sprawiedliwości, zaś w trzech innych przypadkach po prostu nie oddano żadnego głosu.

Decyzja radnych nie kończy tematu. Teraz sprawą zajmie się wojewoda podkarpacki, a następnie wniosek zaopiniuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Mają doradzać władzom miasta w sprawach infrastruktury pieszo-rowerowej w Rzeszowie

RZESZÓW. Pierwsze spotkanie odbędzie się 27 lutego w siedzibie Urban Lab przy ul. 3 maja o godz. 16.00.

Rzeszów

Kraków może dać władzom Rzeszowa lekcję, jak skutecznie uczyć dzieci ekologii

RZESZÓW. Przy krakowskich szkołach powstaną ogrody z drobnymi uprawami. Projekt ma na dzień dzisiejszy charakter pilotażowy

Rzeszów

Pierwsi uczniowie zaczną edukacje w szkole na Drabiniance w 2023 roku

RZESZÓW. Już w lutym ma ruszyć przetarg na budowę Zespołu Oświatowego na osiedlu Drabinianka. 

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców

RZESZÓW. W miniony weekend rzeszowscy policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców. 

Rzeszów

Na tarczy po tie-breaku. Asseco Resovia notuje kolejną porażkę

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali kolejne spotkanie w PlusLidze. 

Rzeszów

Przetarg na budowę kładek rowerowych unieważniony przez „problemy natury technicznej”

RZESZÓW. Jeżeli do końca tego roku inwestycja nie będzie zrealizowana, to dofinansowanie unijne przepadnie.

Rzeszów

Porozumienie ws. przekazania Zamku Lubomirskich dla miasta zostanie podpisane w lutym?

RZESZÓW. Wiceminister sprawiedliwości ogłosił, że umowa, mówiąca o przekazaniu dla miasta Zamku Lubomirskich, zostanie podpisana do końca lutego.

Reklama