Rzeszów - Wtorek, 14.07.2026
Reklama

Ranił nożem syna konkubiny. Mieszkaniec Rzeszowa aresztowany na trzy miesiące

Dodano: 09.07.2026 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. 35-letni mieszkaniec Rzeszowa, który ranił nożem 23-latka, spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie tymczasowym. Napastnikowi grozi kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Dyżurny miejski otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie z raną kłutą, który potrzebuje pomocy. Ranny 23-latek znajdował się na al. Kopisto. Szczegóły zdarzenia przekazała rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

- Policjanci, którzy pojechali na wezwanie, na miejscu zastali zespół ratownictwa medycznego, który udzielał pomocy rannemu 23-latkowi. Jak ustalili funkcjonariusze, niedługo wcześniej, podczas sprzeczki słownej, do której doszło pod jednym z bloków na ul. Paderewskiego, konkubent jego matki miał go ranić ostrym narzędziem w okolicę klatki piersiowej. Ranny 23-latek został przewieziony do szpitala – poinformowała podkomisarz Magdalena Żuk, oficer prasowy komendanta miejskiego.

Reklama

Policjanci udali się pod wskazany adres, gdzie zatrzymali 35-letniego mężczyznę podejrzewanego o atak. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu – miał blisko 1,7 promila. Po zatrzymaniu trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Funkcjonariusze z komisariatu na Nowym Mieście zebrali materiał dowodowy w sprawie i przekazali go do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów.

W poniedziałek, Sąd Rejonowy przychylił się do wniosku prokuratora o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. 35-letni mieszkaniec Rzeszowa najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie tymczasowym. Za popełnione przestępstwo grozi kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dziecięcy Uniwersytet Techniczny. Rusza rekrutacja na semestr letni w Rzeszowie

RZESZÓW. Nabór potrwa do 27 lutego. Wszystkie zajęcia odbywają się stacjonarnie i są bezpłatne.

Rzeszów

Pieniądze na pomoc żywnościową dla najuboższych mieszkańców Rzeszowa

RZESZÓW. Miasto podpisało jubileuszową, dwudziestą już umowę z Podkarpackim Bankiem Żywności. Na pomoc żywnościową dla potrzebujących mieszkańców Rzeszowa przekazane zostało 50 tys. zł.  

Rzeszów

W weekend w Rzeszowie halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce

RZESZÓW. Blisko 1000 zawodników wystartuje w halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce. Trzydniowe zawody rozpoczną się w piątek w Uniwersyteckim Centrum Lekkoatletycznym przy ul. Cichej.

Rzeszów

W rzeszowskich szkołach pojawiły się różowe skrzyneczki

RZESZÓW. W 43 rzeszowskich szkołach zamontowane zostały tzw. różowe skrzyneczki, w których znajdują się darmowe środki higieny osobistej.

Rzeszów

Kolejny rekordowy miesiąc na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. To był najlepszy styczeń w historii portu lotniczego Rzeszów -Jasionka. Odprawiono 57,5 tys. pasażerów, tj. o 10 procent więcej niż w najlepszym do tej pory styczniu 2019 roku.

Rzeszów

Dzień Kota z Fundacją Felineus. Gościem specjalnym będzie "Marcin z Lasu" Kostrzyński

RZESZÓW. Strefa dla dorosłych, strefa dla dzieci, przedstawienie "Kot w butach", projekcja filmu „Sekretne życie kotów” - to tylko część atrakcji jakie przygotowała fundacja Felineus z okazji Dnia Kota.

Rzeszów

Rozbudowa szkoły na Staromieściu postępuje zgodnie z harmonogramem

RZESZÓW. Obecnie trwają prace m.in. przy zbrojeniu płyty fundamentowej nowej części szkoły. 

Rzeszów

Od czwartku bez utrudnień na DK9 w Rudnej Małej

RZESZÓW. Od 9 lutego br. otwarty będzie odcinek DK9 w Rudnej Małej. Roboty związane z budową wiaduktu kolejowego zakończą się wcześniej niż zakładano.

Reklama