Rzeszów - Wtorek, 14.07.2026
Reklama

Ranił nożem syna konkubiny. Mieszkaniec Rzeszowa aresztowany na trzy miesiące

Dodano: 09.07.2026 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. 35-letni mieszkaniec Rzeszowa, który ranił nożem 23-latka, spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie tymczasowym. Napastnikowi grozi kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Dyżurny miejski otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie z raną kłutą, który potrzebuje pomocy. Ranny 23-latek znajdował się na al. Kopisto. Szczegóły zdarzenia przekazała rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

- Policjanci, którzy pojechali na wezwanie, na miejscu zastali zespół ratownictwa medycznego, który udzielał pomocy rannemu 23-latkowi. Jak ustalili funkcjonariusze, niedługo wcześniej, podczas sprzeczki słownej, do której doszło pod jednym z bloków na ul. Paderewskiego, konkubent jego matki miał go ranić ostrym narzędziem w okolicę klatki piersiowej. Ranny 23-latek został przewieziony do szpitala – poinformowała podkomisarz Magdalena Żuk, oficer prasowy komendanta miejskiego.

Reklama

Policjanci udali się pod wskazany adres, gdzie zatrzymali 35-letniego mężczyznę podejrzewanego o atak. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu – miał blisko 1,7 promila. Po zatrzymaniu trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Funkcjonariusze z komisariatu na Nowym Mieście zebrali materiał dowodowy w sprawie i przekazali go do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów.

W poniedziałek, Sąd Rejonowy przychylił się do wniosku prokuratora o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. 35-letni mieszkaniec Rzeszowa najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie tymczasowym. Za popełnione przestępstwo grozi kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

ZTM w Rzeszowie przeprasza za długie kolejki w Punktach Obsługi Podróżnego

RZESZÓW. Dyrekcja Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie opublikowała oficjalne przeprosiny dla wszystkich mieszkańców zmuszonych do czekania w długich kolejkach na wydanie Rzeszowskiej Karty Miejskiej oraz zapisanie uprawnień.

Rzeszów

Targi Ślubne Wedding Day już 23 października w Rzeszowie

RZESZÓW. Do 8 października bilety można kupić w promocyjnej cenie.

Rzeszów

Zakończyła się przebudowa skrzyżowania al. Wyzwolenia z al. Okulickiego

RZESZÓW. Jedna z największych inwestycji drogowych w Rzeszowie w 2022 roku dobiegła końca. Na przebudowanym skrzyżowaniu al. Wyzwolenia i al. Okulickiego trwają już ostatnie prace porządkowe. Koszt inwestycji to ponad 8,2 mln...

Rzeszów

Uroczyste otwarcie TUTU w Plazie. W sobotę bezpłatne atrakcje dla dzieci

RZESZÓW. W programie, m.in. koncert mobilnej filharmonii, animacje, konkursy z nagrodami, słodkie upominki i arteterapia.

Rzeszów

Pola Nadziei. Zasadzą żonkile w Parku Papieskim w szczytnym celu

RZESZÓW. To już 3. edycja akcji "Pola Nadziei" organizowana przez Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

Rzeszów

Jazda profilaktyczna. Sprawdź, gdzie zaparkuje autobus "Medyka" w październiku

RZESZOW. W autobusie mieszkańcy mogą bezpłatnie wykonać badania profilaktyczne 40+.

Rzeszów

Ul. Potockiego w Rzeszowie została przebudowana

RZESZÓW.  Jezdnia została poszerzona do 6 metrów, wybudowany został szeroki na 2 m chodnik oraz kanalizacja deszczowa.

Rzeszów

Kolejne udogodnienia dla pieszych i osób z niepełnosprawnościami na ul. Słowackiego

RZESZÓW. Zmieniono sposób parkowania samochodów, dzięki czemu na chodniku jest szerzej. Powstało również nowe miejsce parkingowe z oznaczeniem dla osób z niepełnoprawnościami.  

Reklama