Rzeszów - Wtorek, 28.05.2024
Reklama

Ranking Forbes. Rzeszów miastem przyjaznym dla biznesu

Dodano: 08.04.2024 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. W najnowszym rankingu Forbes, Rzeszów znalazł się na pierwszym miejscu wśród miast najbardziej przyjaznych dla biznesu, w kat. miast od 150 do 299 tys. mieszkańców.

- Rzeszów - miasto najbardziej przyjazne dla biznesu poleca się do dobrego życia i inwestycji, a ja, jako jego prezydent, jestem bardzo dumny z mojego miasta - mówi Konrad Fijołek Prezydent Miasta Rzeszowa. - Rzeczywiście, mimo trudnych czasów dla samorządów, Rzeszów rozwija się bardzo szybko. 18 nowych, dużych firm dało w ostatnim czasie pracę 3 tysiącom osób. Łączymy pracę z jakością życia, infrastrukturę z zielenią w mieście. Rzeszów jest wspaniałym miejscem.  I nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa - dodaje prezydent.
Reklama
Na potrzeby rankingu, miasta i gminy zostały podzielone na pięć kategorii według liczby mieszkańców: powyżej miliona, czyli sama Warszawa; 300 tys. – do miliona; 150–299 tys.; 50–149 tys.; poniżej 50 tys. Do przeliczenia na 1000 mieszkańców brano pod uwagę: liczbę rejestracji nowych spółek w danej miejscowości, liczbę zarejestrowanych spółek zagranicznych, saldo migracji spółek. Dane dostarczył Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej.

Spośród miast liczących od 150 do 299 tys. mieszkańców, najbardziej przyjazny dla biznesu okazał się Rzeszów. Stolica Podkarpacia wyprzedziła tym samym takie miasta jak m.in. Katowice, Białystok, Gdynię czy Częstochowę.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Współpraca miasta i NGO na rzecz seniorów

Rzeszów zachęca seniorów do aktywności. „Nie siedźcie w domu”

RZESZÓW. Ponad 73 tys. zł przeznaczy miasto na działania aktywizujące seniorów. Będą to m.in. pikniki, wykłady, prelekcje, zajęcia ruchowe, spotkania okolicznościowe i ze specjalistami, warsztaty i imprezy plenerowe organizowane przez organizacje pozarządowe.

Nowy teren rekreacyjny

Na os. Biała powstanie ogród kieszonkowy z boiskiem i tyrolką

RZESZÓW. Mieszkańcy rzeszowskiego osiedla Biała zyskają nowy teren rekreacyjny. W rejonie istniejącego placu zabaw, powstanie ogród kieszonkowy.

Rzeszów

Zwłoki kobiety przy ul. Lubelskiej. Policjanci ustalili jej tożsamość

RZESZÓW. Rzeszowskim policjantom udało się w końcu ustalić tożsamość kobiety, której zwłoki znaleziono w przy ul. Lubelskiej. Okazało się, że to 48-letnia obywatelka Ukrainy.

Rzeszów

Remonty remiz i nowy samochód dla OSP Rzeszów Zalesie

OSP Rzeszów Zalesie będzie miało nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Zakup pojazdu będzie sfinansowany ze środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Rzeszowa.

Rzeszów

W Uniwersytecie Rzeszowskim otwarto Instytut Psychologii

RZESZÓW. W środę, 22 maja odbyło się uroczyste otwarcie Instytutu Psychologii w Uniwersytecie Rzeszowskim. Na kierunku Psychologia kształci się obecnie 76 studentów.

Rzeszów

Stały punkt kontroli autokarów przy hali Podpromie

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek, 27 maja 2024 r. w Rzeszowie rusza policyjny punkt kontroli autokarów. Funkcjonariusze będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki.

NOWA SPORTOWA ATRAKCJA

Jest umowa na budowę Fun Parku na os Baranówka

RZESZÓW. Inwestycja powstanie w ramach ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jej koszt to nieco ponad 388 tys. zł.

Reklama