Rzeszów - Środa, 14.05.2025
Reklama

Ranking najlepszych szkół średnich w Polsce. Które placówki z Rzeszowa znalazły się w zestawieniu?

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Portal edukacyjny „Perspektywy” przygotował ranking najlepszych w kraju techników i liceów w 2020 roku. Najwyższą lokatę spośród wszystkich rzeszowskich szkół otrzymało Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek.

W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane 2085 liceów ogólnokształcących i 1728 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2019 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Kryteria Rankingu Liceów 2020 to wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Po raz kolejny w tej kategorii uwzględnione zostały osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

W przypadku Rankingu Techników 2020 liczyły się sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

Jak wypadły rzeszowskie licea

W pierwszej kolejności przyjrzyjmy się wynikom liceów ogólnokształcących. Spośród wszystkich rzeszowskich liceów, najlepszym wynikiem może poszczycić się Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek, które zajęło 36 lokatę. W porównaniu z rokiem poprzednim placówka zanotowała spadek o 7 oczek. Kolejną szkołą, znajdującą się w pierwszej setce, rankingu liceów jest II Liceum Ogólnokształcące im. płk. Leopolda Lisa-Kuli z 84 lokatą. W tym przypadku mamy do czynienia z niewielkim awansem w stosunku do poprzedniego roku, w którym szkoła zajęła 86 miejsce.
Reklama
Poza wyżej wymienionymi szkołami, w Rankingu znalazło się IV LO im. Mikołaja Kopernika (200 miejsce), I Lo im. ks. Stanisława Konarskiego (269 miejsce), Akademickie LO (397 miejsce), Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie (409 miejsce), Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. (752 miejsce), III LO im. Cypriana Kamila Norwida (832 miejsce), VI LO (934 miejsce) oraz Liceum Plastyczne w ZSP im. Piotra Michałowskiego (979 miejsce).

Technikum nr 6 najlepsze w Rzeszowie

Wśród szkół o profilach technicznych, najlepszym w stolicy województwa podkarpackiego, okazało się Technikum nr 6, zajmując 37 miejsce. W poprzednim roku szkoła zajęła 78 miejsce. Na 58 miejscu znalazło się Technikum nr 1 (ZS nr 1 im. A. Towarnickiego), które jest ostatnim technikum z Rzeszowa, jakie znalazło się w pierwszej setce Rankingu Techników 2020.

Na odleglejszych miejscach znajdziemy Technikum nr 12 (ZS KU) – 220 miejsce, Technikum nr 2 (ZS nr 2) – 290 miejsce, Technikum nr 7 (ZSM im. gen. Wł. Andersa) – 310 miejsce, Technikum nr 10 (ZSS im. T. Rylskiego) – 320 miejsce, Technikum nr 5 (ZSE im. M. Skłodowskiej-Curie) – 326 miejsce oraz Technikum nr 9 (ZST) – 340 miejsce.

Najlepsze szkoły w Polsce

Najlepszym liceum w Polsce zostało Uniwersyteckie LO z Torunia, natomiast pierwsze miejsce w rankingu techników zajęło Technikum Mechatroniczne nr 1 (ZSLiT nr 1) z Warszawy.


 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Bilety semestralne dla studentów już dostępne

RZESZÓW. Cena za bilet na wszystkie linie komunikacji miejskiej wynosi 188 zł.

Rzeszów

Przerwa w dostawie wody dla mieszkańców Al. Rejtana i ul. Popiełuszki

RZESZÓW. W godzinach od 23:00 do 06:00 nastąpi przerwa w dostawie wody zimnej i ciepłej.

Rzeszów

Ofiarą oszustwa została 75-latka z Rzeszowa. Sprawca zadzwonił w imieniu siostrzenicy

RZESZÓW. Wczoraj ofiarą oszustów padła 75-letnia mieszkanka Rzeszowa.

Rzeszów

W ratuszu gościła firma budująca monorail. Marcin Warchoł ma pomóc w realizacji tematu

RZESZÓW. Ratusz nie ustaje w próbach, aby monorail wreszcie znalazł się w przestrzeni publicznej miasta.

Rzeszów

Otwarto nowy hotel w sąsiedztwie Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka [FOTO]

RZESZÓW. Budowa hotelu trwała zaledwie 13 miesięcy.

Rzeszów

Ogłoszono przetarg na 10 km odcinek S19 na trasie Rzeszów Południe – Babica

RZESZÓW, PODKARPACIE. Realizacja inwestycji planowana jest na lata 2020-2025.

Rzeszów

Projekt oraz wstępne informacje nt. wielopoziomowego parkingu przy basenach ROSIR-u

RZESZÓW. Planowany obiekt ma mieć pięć kondygnacji, na których łącznie znajdzie się 236 miejsc parkingowych.

Rzeszów

Ogłoszono listę zadań do realizacji w ramach RBO 2020

RZESZÓW. Spośród 107 zgłoszonych projektów, do realizacji wybrano 5 zadań z I kategorii, 21 z II kategorii oraz 21 projektów z II kategorii.

Reklama