Reklama

Aktualności Rzeszów

Ranking najlepszych szkół średnich w Polsce. Które placówki z Rzeszowa znalazły się w zestawieniu?

Dodano: 09.01.2020

Ranking najlepszych szkół średnich w Polsce. Które placówki z Rzeszowa znalazły się w zestawieniu? - Aktualności Rzeszów

fot. Pixabay

RZESZÓW. Portal edukacyjny „Perspektywy” przygotował ranking najlepszych w kraju techników i liceów w 2020 roku. Najwyższą lokatę spośród wszystkich rzeszowskich szkół otrzymało Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek.

W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane 2085 liceów ogólnokształcących i 1728 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2019 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Kryteria Rankingu Liceów 2020 to wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Po raz kolejny w tej kategorii uwzględnione zostały osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

W przypadku Rankingu Techników 2020 liczyły się sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

Jak wypadły rzeszowskie licea

W pierwszej kolejności przyjrzyjmy się wynikom liceów ogólnokształcących. Spośród wszystkich rzeszowskich liceów, najlepszym wynikiem może poszczycić się Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek, które zajęło 36 lokatę. W porównaniu z rokiem poprzednim placówka zanotowała spadek o 7 oczek. Kolejną szkołą, znajdującą się w pierwszej setce, rankingu liceów jest II Liceum Ogólnokształcące im. płk. Leopolda Lisa-Kuli z 84 lokatą. W tym przypadku mamy do czynienia z niewielkim awansem w stosunku do poprzedniego roku, w którym szkoła zajęła 86 miejsce.REKLAMA

Poza wyżej wymienionymi szkołami, w Rankingu znalazło się IV LO im. Mikołaja Kopernika (200 miejsce), I Lo im. ks. Stanisława Konarskiego (269 miejsce), Akademickie LO (397 miejsce), Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie (409 miejsce), Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. (752 miejsce), III LO im. Cypriana Kamila Norwida (832 miejsce), VI LO (934 miejsce) oraz Liceum Plastyczne w ZSP im. Piotra Michałowskiego (979 miejsce).

Technikum nr 6 najlepsze w Rzeszowie

Wśród szkół o profilach technicznych, najlepszym w stolicy województwa podkarpackiego, okazało się Technikum nr 6, zajmując 37 miejsce. W poprzednim roku szkoła zajęła 78 miejsce. Na 58 miejscu znalazło się Technikum nr 1 (ZS nr 1 im. A. Towarnickiego), które jest ostatnim technikum z Rzeszowa, jakie znalazło się w pierwszej setce Rankingu Techników 2020.

Na odleglejszych miejscach znajdziemy Technikum nr 12 (ZS KU) – 220 miejsce, Technikum nr 2 (ZS nr 2) – 290 miejsce, Technikum nr 7 (ZSM im. gen. Wł. Andersa) – 310 miejsce, Technikum nr 10 (ZSS im. T. Rylskiego) – 320 miejsce, Technikum nr 5 (ZSE im. M. Skłodowskiej-Curie) – 326 miejsce oraz Technikum nr 9 (ZST) – 340 miejsce.

Najlepsze szkoły w Polsce

Najlepszym liceum w Polsce zostało Uniwersyteckie LO z Torunia, natomiast pierwsze miejsce w rankingu techników zajęło Technikum Mechatroniczne nr 1 (ZSLiT nr 1) z Warszawy.


 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Trwają rozmowy ws. utworzenia Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego - Aktualności Rzeszów

Trwają rozmowy ws. utworzenia Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego

RZESZÓW. Rzecznik prasowy Uniwersytetu Rzeszowskiego informuje, że trwają rozmowy ws. utworzenia Uniwersyteckiego Szpitala Kliniczneg...

Rzeszowscy radni już niebawem dostaną tablety. Najpierw jednak przejdą szkolenie - Aktualności Rzeszów

Rzeszowscy radni już niebawem dostaną tablety. Najpierw jednak przejdą szkolenie

RZESZÓW. 36 tys. zł - taką kwotę wydał ratusz na tablety dla radnych miasta. ...

Inwestycja drogowa za ok. 50 mln zł ruszy jeszcze w tym kwartale. Powstanie rondo oraz nowa droga - Aktualności Rzeszów

Inwestycja drogowa za ok. 50 mln zł ruszy jeszcze w tym kwartale. Powstanie rondo oraz nowa droga

RZESZÓW. Inwestycja za ok. 50 mln zł ma się rozpocząć jeszcze w pierwszej części bieżącego roku. ...

Jej ciało odnaleziono w Pradze. Rzeszowska policja potrzebuje pomocy w  identyfikacji - Aktualności Rzeszów

Jej ciało odnaleziono w Pradze. Rzeszowska policja potrzebuje pomocy w identyfikacji

RZESZÓW. Ciało kobiety - ofiary zabójstwa - ujawniono 6 grudnia 2012 roku w Pradze (Czechy). Do dnia dzisiejszego nie udało si...

Rusza druga runda zasadnicza w PlusLidze. Asseco zagra z MKS Ślepskiem Malow Suwałki - Aktualności Rzeszów

Rusza druga runda zasadnicza w PlusLidze. Asseco zagra z MKS Ślepskiem Malow Suwałki

W piątek o godz. 17.30 zagrają z MKS Ślepskiem Malow. ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Na Dworzysku pojawiła się nowa firma asas asas: Fajnie że Rzeszowski...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem