Rzeszów - Niedziela, 04.05.2025
Reklama

Ratusz chce ruszyć z wypożyczalnią rowerów i skuterów od 1 kwietnia

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Wzorem poprzedniego roku, również i w tym mieszkańcy Rzeszowa skorzystają z wypożyczalni rowerów i skuterów elektrycznych. Docelowo nowa wypożyczalnia ma wystartować od 1 kwietnia. Aktualnie miasto wysyła zapytania.

13 listopada poprzedniego roku, z powodu zbliżającego się końca sezonu i końca umowy, jednoślady blinkee.city zniknęły z ulic Rzeszowa. Przypomnijmy, że w połowie lipca 2018 roku do Rzeszowa trafiła flota licząca 20 skuterów elektrycznych oraz 100 rowerów, w tym 30, które posiadają wspomaganie elektryczne.

Od 19 lipca do 4 listopada użytkownicy przejechali w sumie prawie 90 tys. km na skuterach i ponad 40 tys. km na rowerach. Łącznie to ponad 130 tys. km wykręconych przez rzeszowian na pojazdach blinkee.city.

Ich obsługa odbywała się za pośrednictwem aplikacji komórkowej, nie wymagającej montowania specjalnych stanowisk, w tym roku założenia miasta względem obsługi będą identyczne, z tym że nie wiadomo jeszcze kto te pojazdy dostarczy.
Reklama
„Wysyłamy zapytania ofertowe do różnych firm. Chcemy pod koniec marca rozstrzygnąć temat” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

W przyszłym sezonie, które według planów Ratusza ma się rozpocząć od 1 kwietnia, na ulicach Rzeszowa ma pojawić się min. 100 rowerów klasycznych, min. 50 rowerów elektrycznych oraz min. 50 skuterów elektrycznych. Dodatkowo wiemy, że w mieście ma powstać 30 stref parkowania ww. pojazdów.

Umowa, która w przyszłości zostanie podpisana przez Ratusz z dostawcą będzie obowiązywała prawdopodobnie przez jeden sezon, czyli analogicznie jak w przypadku umowy z firmą blinkee.city.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W parku na ul. Rycerskiej wstrzymano pracę. Rodzina Jędrzejowiczów chce odzyskać majątek

RZESZÓW. „Nie będziemy wydawać pieniędzy, kiedy sprawa się toczy” – wyjaśnia Tadeusz Ferenc.

Rzeszów

Naukowcy z UR chcą stworzyć aorozol na depresję

RZESZÓW. Uniwersytet Rzeszowski planuje przeprowadzić badania, które pomogą leczyć depresje jesienno-zimową.

Rzeszów

Targi Carpathia Fishing - jedyne takie wydarzenie dedykowane wędkarstwu na Podkarpaciu

W dniach 16-17 lutego 2019 roku w G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa po raz pierwszy na Podkarpaciu odbędą się Targi Wędkarskie Carpathia Fishing.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na S19. Zginęli kierowcy, 10-letnie dziecko trafiło do szpitala

RZESZÓW. Do wypadku doszło dzisiaj około godz. 10.40 w Stobiernej na trasie S19.

Rzeszów

Od dzisiaj po 22.00 nie kupisz alkoholu na Śródmieściu

RZESZÓW. Z dniem 1 lutego w życie wchodzi uchwała o ograniczeniu sprzedaży alkoholu na os. Śródmieście w Rzeszowie.

Rzeszów

Tereny zielone za Capital Park nie będą zabudowane. Mieszkańcy chcą zieleni, placu zabaw lub przedszkola i żłobka

RZESZÓW. Przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa, Andrzej Dec: „Myślę, że ta decyzja jest dobra”.

Rzeszów

1 lutego, od godz. 23.00 utrudnienia na al. Wyzwolenia

RZESZÓW. Trwają pracę związane z remontem wiaduktów kolejowych biegnących nad al. Wyzwolenia. 

Reklama