Rzeszów - Czwartek, 28.08.2025
Reklama

Ratusz reaguje na interpelacje radnego. Przy kinie Helios powstaje ścieżka

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Radni Rozwoju Rzeszowa wskazali dziewięć miejsc wydeptanych przez mieszkańców. Kilka z nich doczeka się budowy.

Po tym jak w interpelacji radni Rozwoju Rzeszowa, Daniel Kunysz i Witold Walawender wskazali miejsca, gdzie mieszkańcy wydeptali „dzikie” ścieżki, Ratusz zapowiada kilka inwestycji.

O dziewięciu, zaprezentowanych przez radnych, miejscach pisaliśmy TUTAJ. W przypadku jednej propozycji, chodzi o ścieżkę przy kinie Helios na al. Powstańców Warszawy, budowa chodnika już trwa, choć jest to działka prywatna. Podobnie jest w przypadku ścieżki przy zamku Lubomirskich, przy ul. Lwowskiej oraz na Olszynkach. Z racji tego, że działki są prywatne miasto nie może wykonać tam jednolitych chodników.
Reklama
Wiemy również, że miasto posiada dokumentacje projektową dotyczącą budowy Parku Papieskiego, w której uwzględniono również wykonanie ścieżek dla pieszych. Trwają tam działania związane z uzyskaniem praw do dysponowania wszystkimi działkami.

Przy moście Zamkowym oraz Regionalnym Centrum Sportowo Widowiskowym im. Jana Strzelczyka dokonywane jest rozeznanie poprzedzające opracowanie techniczne. Ścieżka będzie przygotowywano po zakończeniu ww. prac.

Happy endem zakończy się również sprawa schodów na skarpie przy ul. 8 marca. Miasto wykona pomiary terenowe, sporządzi opracowanie techniczne zgodnie z obowiązującymi przepisami i wymaganiami.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Iluminacje świąteczne w Rzeszowie. Pojawiły się dwie oferty na dostawę dekoracji

RZESZÓW. Zwycięzca przetargu ma obowiązek zamontować wszystkie iluminację do 30 listopada br., zaś ich demontaż musi nastąpić w terminie do 14 lutego 2020 roku.

Rzeszów

Straż Miejska w Rzeszowie zmienia lokalizacje. W planach przeniesienie innych wydziałów

RZESZÓW. Na Straż Miejską w Rzeszowie czeka przeprowadzka. Ich siedziba zostanie przeniesiona bliżej rzeszowskiego Rynku.

Rzeszów

4 mln wsparcia dla Podkarpackiego Centrum Innowacji. Grant dla projektu dot. walki z nowotworem

RZESZÓW. Łącznie do programu grantowego Podkarpackiego Centrum Innowacji zgłoszono 103 wnioski.

Rzeszów

Już dzisiaj pierwszy mecz Asseco Resovii na Podpromiu. Andrzej Kowal wraca do Rzeszowa

RZESZÓW. Dla rzeszowian będzie to pierwszy mecz przed własną publicznością.

Rzeszów

31 października policjanci rozpoczynają akcje „Znicz 2019”. Znamy szczegóły dot. organizacji ruchu

RZESZÓW. W czwartek, 31 października rzeszowscy policjanci przystąpią do akcji „Znicz 2019”.

Rzeszów

Niezwykle ambitny początek projektu Urban Lab Rzeszów

RZESZÓW. Czy w listopadzie czeka nas kolejna dawka smart wydarzeń?

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów po zaciętym pojedynku przegrywa w meczu inauguracyjnym

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów po wyrównanym i zaciętym meczu przegrali w Katowicach z GKS-em 2:3.

Rzeszów

Lufthansa z rekordem na rzeszowskim lotnisku

RZESZÓW. O 60 proc. wzrosła liczba pasażerów korzystających z usług linii Lufthansa kursujących do stolicy Bawarii.

Reklama