Rzeszów - Poniedziałek, 08.12.2025
Reklama

RDK zaprasza miłośników rękodzieła oraz świątecznych smakołyków na IX Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy

Dodano: 05.12.2025 r. / Redakcja

Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy - fot / RDK
Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy - fot / RDK

RZESZÓW. Rzeszowski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników rękodzieła i świątecznych przysmaków na IX Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy. To doskonała okazja, aby kupić wyjątkowe wyroby rzemieślnicze oraz posłuchać kolęd wykonywanych na żywo.

RDK od lat wspiera lokalnych twórców rękodzieła i producentów tradycyjnej żywności. Budziwojski kiermasz daje im możliwość zaprezentowania swojej pracy, natomiast mieszkańcom Rzeszowa i okolic — szansę na nabycie niepowtarzalnych ozdób świątecznych i regionalnych specjałów. Wszystkie produkty, które pojawią się na stoiskach, powstały z najwyższą starannością w podkarpackich pracowniach artystycznych i rzemieślniczych.

O świąteczną atmosferę zadbają: uczestnicy zajęć Rzeszowskiego Domu Kultury, wychowankowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 w Rzeszowie, Przedszkola Publicznego Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi oraz zespół Folki. Wydarzeniu towarzyszyć będą bezpłatne warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wraz z rodzicami stworzą własne ozdoby świąteczne. Efekty ich pracy będzie można uwiecznić w specjalnie przygotowanym kąciku fotograficznym.

Reklama

IX Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy odbędzie się w niedzielę, 14 grudnia 2025 roku, w godzinach 10:00–16:00, w Rzeszowskim Domu Kultury filia Budziwój przy ul. Budziwojskiej 194. Organizatorzy zachęcają do zabrania gotówki oraz dobrego, świątecznego nastroju. Tak jak w poprzednich latach, oferta wystawców będzie prezentowana również online — za pośrednictwem wydarzenia na facebookowym profilu Rzeszowskiego Domu Kultury.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przy ul. Cichej powstaje Podkarpackie Centrum Sportu Akademickiego [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa budowa Podkarpackiego Centrum Sportu Akademickiego, które stanowi kolejny etap tworzenia uniwersyteckiego kompleksu sportowego. Wartość inwestycji to ponad 26 mln zł. Jak informuje biuro prasowe UR, prace idą zgodnie z harmonogramem.

Rzeszów

Uszkodził cztery auta w centrum Rzeszowa. Miało blisko 1,6 promila

RZESZÓW. 20-letni mieszkaniec Rzeszowa uszkodził cztery pojazdy, zaparkowane na jednym z parkingów w centrum miasta. Okazało się, że miał prawie 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Rzeszów

Przy dwudziestu rzeszowskich ulicach pojawiły się nowe latarnie

RZESZÓW. Blisko 160 tys. zł kosztował montaż nowego oświetlenia przy dwudziestu rzeszowskich ulicach. Inwestycja została zrealizowana w ramach zadania pn.: „Poprawa infrastruktury oświetleniowej na terenie miasta Rzeszowa”.

Rzeszów

ZOBACZ. 33. Finał WOŚP w Rzeszowie na zdjęciach

RZESZÓW. Korowód wolontariuszy, pokazy sprzętu służb, występy artystyczne, koncerty, prezentacje firm i wiele więcej - zobacz co działo się na rzeszowskim Rynku w ramach 33. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Rzeszów

Nowy park kieszonkowy w Rzeszowie na ukończeniu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Dobiegają końca prace przy budowie parku kieszonkowego na osiedlu Nowe Miasto. Jak słyszymy w ratuszu, pozostał jeszcze montaż dużego urządzenia zabawowego, które zostało zamówione za granicą.

Rzeszów

Zderzenie dwóch pojazdów na skrzyżowaniu ulic Krzyżanowskiego z Paderewskiego w Rzeszowie. 1 osoba ranna

RZESZÓW. Przed godz. 13:30 na skrzyżowaniu ulic Krzyżanowskiego z Paderewskiego, doszło do zderzenia dwóch samochodów. Kierowca jednego z nich trafił do szpitala. W miejscu zdarzenia występują utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Znów drogo! Otwarto oferty w drugim przetargu na projekt przebudowy ronda Pobitno

RZESZÓW. Miasto po raz kolejny próbuje znaleźć firmę, która opracuje dokumentację na przebudowę Ronda Pobitno. Zgodnie z założeniem, ma tam powstać rondo turbinowe. Niestety, proponowana przez wykonawcę kwota, znacznie przekracza środki zarezerwowane...

Reklama