Rzeszów - Piątek, 27.03.2026
Reklama

Rekordowy czerwiec na lotnisku w Jasionce

Dodano: 11.07.2022 r.

Fot. Maciej Terpiński/materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów-Jasionka
Fot. Maciej Terpiński/materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów-Jasionka
RZESZÓW. Blisko 80 tysięcy pasażerów obsłużył w czerwcu 2022 r. port lotniczy Rzeszów-Jasionka. To o 7 procent więcej niż w dotychczasowym rekordowym czerwcu w 2018 roku. Na tak dobry wynik wpłynęła najbardziej rozbudowana siatka połączeń w historii podrzeszowskiego lotniska, które tego lata oferuje aż 23 kierunki do 12 krajów. Największy wzrost odnotowano w segmencie lotów czarterowych, gdzie liczba podróżnych zwiększyła się o 35 procent.

– Dziękuję za zaufanie wszystkim, którzy wybrali podrzeszowskie lotnisko jako początek swoich podróży. To właśnie dla nich konsekwentnie rozbudowujemy naszą ofertę i we współpracy z przewoźnikami oraz biurami podróży uruchamiamy kolejne atrakcyjne połączenia krajowe oraz międzynarodowe– podkreśla Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Od początku 2022 r. podrzeszowski port lotniczy obsłużył już ponad 280 tysięcy pasażerów, najwięcej przewiózł Ryanair – ponad 124 tys. oraz LOT – prawie 80 tys. Najpopularniejsze słoneczne destynacje to niezmiennie Turcja, Grecja i Bułgaria. Poza tym z Jasionki można bezpośrednio polecieć na wakacje m.in. do Włoch (Wenecja), Chorwacji (Zadar i Rijeka), Albanii (Tirana), USA (Newark), a także do Gdańska i Olsztyna.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przy ul. Staszica powstanie Park dla Seniora [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Na osiedlu gen. Grota-Roweckiego w Rzeszowie powstanie Park dla Seniora. Wykonawca inwestycji ma zostać wybrany jeszcze w tym miesiącu.  

Rzeszów

Kolejny fragment ulicy Wyspiańskiego będzie przebudowany

RZESZÓW. Jeszcze w maju rozpocznie się przebudowa kolejnego odcinka ulicy Wyspiańskiego. Będzie szerzej i bezpieczniej.

Rzeszów

13 firm i konsorcjów zainteresowanych budową Wisłokostrady

RZESZÓW. Większość ofert mieści się w kwocie, którą miasto zarezerwowało na to zadanie.

Rzeszów

Dachowanie samochodu w Kąkolówce. 23-letni kierowca zginął na miejscu

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w Kąkolówce w powiecie rzeszowskim. 23-letni kierowca volkswagena, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w bariery ochronne i dachował. Mężczyzna zginął na miejscu.

Rzeszów

W sobotę rajd rowerowy Tour de WSIiZ połączony z EkoPiknikiem

RZESZÓW. Na zawodników czeka blisko 20-kilometrowa trasa. Po dotarciu na metę czekać będzie rozgrzany grill i poczęstunek oraz pełen atrakcji EkoPiknik, który uświetni występ Krystiana Herby.

Rzeszów

W weekend Harley On Tour. Ciężarówka z motocyklami jest już w Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższy weekend, 13 i 14 maja, w salonie GOC Harley-Davidson przy ul. Ludwika Chmury 4 w Rzeszowie odbędzie się Harley On Tour 2023.

Rzeszów

Festiwal zespołów polonijnych powraca do Rzeszowa. Podpisano porozumienie

RZESZÓW. Po czteroletniej przerwie wraca do Rzeszowa Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych. XIX edycja festiwalu odbędzie się w dniach 12-18 lipca. 

Reklama