Rzeszów - Niedziela, 28.12.2025
Reklama

Rekordowy czerwiec na lotnisku w Jasionce

Dodano: 11.07.2022 r.

Fot. Maciej Terpiński/materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów-Jasionka
Fot. Maciej Terpiński/materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów-Jasionka
RZESZÓW. Blisko 80 tysięcy pasażerów obsłużył w czerwcu 2022 r. port lotniczy Rzeszów-Jasionka. To o 7 procent więcej niż w dotychczasowym rekordowym czerwcu w 2018 roku. Na tak dobry wynik wpłynęła najbardziej rozbudowana siatka połączeń w historii podrzeszowskiego lotniska, które tego lata oferuje aż 23 kierunki do 12 krajów. Największy wzrost odnotowano w segmencie lotów czarterowych, gdzie liczba podróżnych zwiększyła się o 35 procent.

– Dziękuję za zaufanie wszystkim, którzy wybrali podrzeszowskie lotnisko jako początek swoich podróży. To właśnie dla nich konsekwentnie rozbudowujemy naszą ofertę i we współpracy z przewoźnikami oraz biurami podróży uruchamiamy kolejne atrakcyjne połączenia krajowe oraz międzynarodowe– podkreśla Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Od początku 2022 r. podrzeszowski port lotniczy obsłużył już ponad 280 tysięcy pasażerów, najwięcej przewiózł Ryanair – ponad 124 tys. oraz LOT – prawie 80 tys. Najpopularniejsze słoneczne destynacje to niezmiennie Turcja, Grecja i Bułgaria. Poza tym z Jasionki można bezpośrednio polecieć na wakacje m.in. do Włoch (Wenecja), Chorwacji (Zadar i Rijeka), Albanii (Tirana), USA (Newark), a także do Gdańska i Olsztyna.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowskie Centrum Seniora. 40 wydarzeń dla osób 60+ w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie realizowany jest miejski projekt o nazwie „ Rzeszowskie Centrum Seniora”. Do grudnia 2023 r. w stolicy Podkarpacia zaplanowano 40 wydarzeń dla 300 seniorów.

Rzeszów

10. PKO Bieg Niepodległości. Ulicami Rzeszowa pobiegnie ponad 1800 zawodników

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy piątek, 11 listopada.

Rzeszów

Zderzenie czterech aut na al. Niepodległości w Rzeszowie. Dwie osoby ranne

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło w piątek na al. Niepodległości w Rzeszowie. W zderzenie czterech pojazdów ranne zostały dwie osoby, w tym roczna dziewczynka.

Rzeszów

Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Rzeszowie rozpoczął nowy semestr

RZESZÓW. 300  małych studentów wzięło udział w sobotnim wykładzie inaugurującym nowy  semestr Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego. 

Rzeszów

16,5 mln euro dotacji na nowe inwestycje na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW. Dzięki inwestycjom, lotnisko w Jasionce będzie jeszcze lepiej przystosowane do obsługi cywilnego i wojskowego ruchu lotniczego.

Rzeszów

Rozbudowa szkoły na Staromieściu. Podpisano umowę

RZESZÓW. Budynek zyska zupełnie nowe skrzydło z halą sportową oraz zapleczem sanitarnym, siłownią i dodatkowymi salami lekcyjnymi. 

Rzeszów

Startują XIV Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach

RZESZÓW. W dniach 9 – 13 listopada 2022 roku w Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina odbędą się XIV Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Podkarpackiego Związku Szachowego.

Rzeszów

Nowa inwestycja drogowa w Rzeszowie. Wbito symboliczną łopatę

RZESZÓW. Na osiedlu Kotuli w Rzeszowie rozpoczęła się budowa nowej drogi, która połączy ul. Błogosławionej Karoliny z rejonem ulic Dynowskiej i Czudeckiej.

Reklama