Rzeszów - Poniedziałek, 23.06.2025
Reklama

Rekordowy czerwiec na lotnisku w Jasionce

Dodano:

Fot. Maciej Terpiński/materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów-Jasionka
Fot. Maciej Terpiński/materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów-Jasionka
RZESZÓW. Blisko 80 tysięcy pasażerów obsłużył w czerwcu 2022 r. port lotniczy Rzeszów-Jasionka. To o 7 procent więcej niż w dotychczasowym rekordowym czerwcu w 2018 roku. Na tak dobry wynik wpłynęła najbardziej rozbudowana siatka połączeń w historii podrzeszowskiego lotniska, które tego lata oferuje aż 23 kierunki do 12 krajów. Największy wzrost odnotowano w segmencie lotów czarterowych, gdzie liczba podróżnych zwiększyła się o 35 procent.

– Dziękuję za zaufanie wszystkim, którzy wybrali podrzeszowskie lotnisko jako początek swoich podróży. To właśnie dla nich konsekwentnie rozbudowujemy naszą ofertę i we współpracy z przewoźnikami oraz biurami podróży uruchamiamy kolejne atrakcyjne połączenia krajowe oraz międzynarodowe– podkreśla Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Od początku 2022 r. podrzeszowski port lotniczy obsłużył już ponad 280 tysięcy pasażerów, najwięcej przewiózł Ryanair – ponad 124 tys. oraz LOT – prawie 80 tys. Najpopularniejsze słoneczne destynacje to niezmiennie Turcja, Grecja i Bułgaria. Poza tym z Jasionki można bezpośrednio polecieć na wakacje m.in. do Włoch (Wenecja), Chorwacji (Zadar i Rijeka), Albanii (Tirana), USA (Newark), a także do Gdańska i Olsztyna.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

PiS o inwestycjach w Rzeszowie. Nie obyło się bez „przytyku” w stronę władz miasta

RZESZÓW. Poruszono m.in. temat obwodnicy południowej i budowy Sądu Okręgowego

Rzeszów

Rzeszów Business Run 2019. Będą utrudnienia w ruchu i zmiany tras autobusów miejskich

RZESZÓW. Już za kilka dni ulicami Rzeszowa przebiegnie Rzeszów Business Run 2019. 3,5 km trasą pobiegnie około 150 drużyn. 

Rzeszów

78 zarzutów usłyszały trzy osoby podejrzane o wyłudzenia telefonów komórkowych

RZESZÓW. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec zatrzymanych areszt tymczasowy.

Rzeszów

Policyjne podsumowanie wakacji: 419 wypadków, 36 ofiar śmiertelnych

RZESZÓW, PODKARPACIE. Więcej wypadków, więcej rannych i ofiar śmiertelnych - taki jest bilans wakacyjnych miesięcy w 2019 roku.

Rzeszów

310 mln zł na drogi powiatowe i gminne. 260 zadań z dofinansowaniem

RZESZÓW, PODKARPACIE. O wynikach naboru poinformowano na konferencji prasowej w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim. 

Rzeszów

Rozpoczęły się prace przy odmuleniu rzeszowskiego zalewu. Najpierw przeniosą rośliny kotewki

RZESZÓW. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Rzeszowie informuje o rozpoczęciu prac w związku z odmuleniem zalewu w Rzeszowie

Rzeszów

Niematerialny skarb – strój rzeszowiaków, czyli rańtuch na głowie i łoktusza na ramiona

RZESZÓW. Początkowo stroje rzeszowiaków nosiły wiele znamion ubioru Lasowiaków, zamieszkujących obręb Puszczy Sandomierskiej.

Rzeszów

Aktywiści ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki protestowali przed Galerią Rzeszów

RZESZÓW. Protest odbył się w ramach trwającej od końca lipca kampanii Stowarzyszenia Otwarte Klatki skierowanej do Deni Cler Milano

Reklama