Rzeszów - Niedziela, 14.12.2025
Reklama

Rekordowy maj na lotnisku w Jasionce

Dodano: 13.06.2023 r.

fot. Materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów-Jasionka
fot. Materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów-Jasionka
RZESZÓW/JASIONKA. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka odnotował kolejny rekordowy miesiąc. W maju obsłużono ponad 80 tysięcy pasażerów. W tym roku podrzeszowskie lotnisko obsłużyło już prawie 340 tys. osób i wszystko wskazuje na to, że docelowo pobije rekord roczny, wynoszący 772 tys. podróżnych.

– Nasze wysiłki i codzienna praca oraz rozwijanie siatki połączeń z myślą o potrzebach pasażerów odnoszą wymierne rezultaty, co nas niezwykle cieszy i dodatkowo motywuje do dalszych działań prorozwojowych – przyznaje Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Majowy wynik jest lepszy o 19 procent od najlepszego dotąd analogicznego miesiąca 2018 roku oraz aż o 33 procent od maja ubiegłego roku.

Największy udział w tym wyniku mają pasażerowie Ryanaira (ponad 28 tys.), PLL LOT (20 tys.) oraz letnich czarterów (14,5 tys.). Jeśli zaś chodzi o kierunki to z numerem jeden tym razem Warszawa (18 tys.), wyprzedzając Londyn (15,7 tys.) i Antalyę (9,2 tys.).

Warto przypomnieć, że w najlepszym w historii 2019 roku po pięciu miesiącach port lotniczy miał za sobą 290 tys. obsłużonych pasażerów.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ruszyła rozbudowa drogi z Rzeszowa do Jasionki. Wbito symboliczną łopatę

RZESZÓW. Inwestycję za ponad 124 mln zł realizuje firma Budimex S.A.

Rzeszów

Dodatkowe pieniądze w budżecie Rzeszowa na projekty trzech inwestycji

RZESZÓW. Na wniosek Konrada Fijołka prezydenta Rzeszowa rada miasta zarezerwowała dodatkowe pieniądze w budżecie miasta na trzy ważne inwestycje.

Rzeszów

Budowa nowej szkoły i przedszkola przy ul. Kwiatkowskiego na finiszu

RZESZÓW. Obiekt ma być gotowy na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023. Będzie tam miejsce dla 450 uczniów i 300 przedszkolaków.

Rzeszów

14 ekologicznych autobusów dla Rzeszowa. Umowy podpisane

RZESZÓW. Do Rzeszowa trafi kolejnych 14 ekologicznych autobusów. Miasto podpisało umowy na ich dostawę z firmami Autosan i Solaris.

Rzeszów

Rekordowy czerwiec na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW. Blisko 80 tysięcy pasażerów obsłużył w czerwcu 2022 r. port lotniczy Rzeszów-Jasionka. 

Rzeszów

Rusza budowa II linii technologicznej ITPOE w Rzeszowie

RZESZÓW. Wmurowano kamień węgielny pod budowę II linii technologicznej Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii w Rzeszowie.  Inwestycja PGE Energia Ciepła z Grupy PGE ma być gotowa w IV kwartale 2024 roku.

Rzeszów

W Jasionce wylądował pierwszy samolot z Rijeki. Wakacyjna siatka połączeń już kompletna

RZESZÓW. W nocy z wtorku na środę lotnisko w Jasionce uruchomiło ostatni nowy letni kierunek. Samolot z chorwackiej Rijeki powitał salut wodny od Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej.

Reklama