Rzeszów - Poniedziałek, 22.12.2025
Reklama

Remont dachu szkoły w centrum Rzeszowa powoli zbliża się do końca

Dodano: 18.03.2025 r. / Redakcja

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Najstarsza podstawówka w Rzeszowie ma już prawie gotowy nowych dach. Zgodnie z informacją przekazaną przez Prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka w mediach społecznościowych, modernizacja zakończy się w kwietniu.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza znajduje się w ścisłym centrum miasta, przy ul. Bernardyńskiej. Jest najstarszą podstawówką w Rzeszowie, powstała w 1784 roku. Budynek szkoły jest sukcesywnie remontowany i doposażany. Jedną z ostatnich zrealizowanych tu inwestycji było odnowienie znajdującego się przy szkole placu zabaw. Pod koniec 2023 roku przyszedł czas na kompleksowy remont dachu.

Prace realizuje wyłoniona w przetargu firma Construm z Krosna. Ich koszt to 1 mln zł. Zadaniem wykonawcy było m.in. naprawa konstrukcji i kominów, montaż nowych rynien, włazów oraz pokrycia, wymiana deskowania oraz montaż nowej blachodachówki.

Aktualnie na ukończeniu są prace dekarskie przy kryciu dachu panelami z blachy i montaż obróbek blacharskich. - Do wykonania pozostaną jeszcze wyposażenie dachu m.in. w płotki przeciwśniegowe i instalację odgromową oraz wykonanie na poddaszu nowej instalacji oświetleniowej – przekazał Konrad Fijołek.

Prace przy remoncie dachu mają zakończyć się w kwietniu br.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zakończyła się przebudowa skrzyżowania ul. Lwowskiej z ul. Mieszka I [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. O jego przebudowę apelowali mieszkańcy os. Mieszka I. 

Rzeszów

Zabytkowe pojazdy na rzeszowskim Rynku [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Za nami 24. edycja Podkarpackiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych. W sobotę, 5 sierpnia zabytkowe pojazdy można było podziwiać na rzeszowskim Rynku. Mamy dla Was porcję zdjęć z konkursu elegancji.

Rzeszów

Rekordowy lipiec na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. Ponad 120 tys. podróżnych skorzystało z oferty Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka w lipcu. To wynik o 15 procent lepszy od poprzedniego, osiągniętego w czerwcu br.

Rzeszów

Aktywna sobota z ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów. Bezpłatny szynobus z Rzeszowa

W sobotę, 5 sierpnia w ramach festiwalu zaplanowano rajd rowerowy oraz piknik kolejowy. 

Rzeszów

Będzie nowa ścieżka pieszo-rowerowa przy ul. Odrzykońskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. Firma Strabag wybuduje ścieżki pieszo-rowerowe po obu stronach ul. Odrzykońskiej na osiedlu Kotuli. Umowa ma zostać podpisana w połowie sierpnia.

Rzeszów

Podkarpacki Rajd Pojazdów Zabytkowych. W sobotę konkurs elegancji na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Zabytkowe pojazdy będzie można podziwiać w godz. 14:00 - 16:00.

Rzeszów

Festiwal rowerowy po raz 3. w Rzeszowie

RZESZÓW. Tegoroczna edycja festiwalu skierowana jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży, dla których zostały przygotowane konkurencje takie jak zawody na Pumptracku na osiedlu Baranówka oraz zawody MTB na rzeszowskich Bulwarach.

Rzeszów

Połączenie ul. Błogosławionej Karoliny z ul. Dynowską i Czudecką na ukończeniu

RZESZÓW. Inwestycję realizuje firma Strabag. Droga ma być ukończona wczesną jesienią tego roku, najprawdopodobniej już końcem września.

Reklama