Rzeszów - Wtorek, 31.03.2026
Reklama

Remont dachu szkoły w centrum Rzeszowa powoli zbliża się do końca

Dodano: 18.03.2025 r. / Redakcja

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Najstarsza podstawówka w Rzeszowie ma już prawie gotowy nowych dach. Zgodnie z informacją przekazaną przez Prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka w mediach społecznościowych, modernizacja zakończy się w kwietniu.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza znajduje się w ścisłym centrum miasta, przy ul. Bernardyńskiej. Jest najstarszą podstawówką w Rzeszowie, powstała w 1784 roku. Budynek szkoły jest sukcesywnie remontowany i doposażany. Jedną z ostatnich zrealizowanych tu inwestycji było odnowienie znajdującego się przy szkole placu zabaw. Pod koniec 2023 roku przyszedł czas na kompleksowy remont dachu.

Prace realizuje wyłoniona w przetargu firma Construm z Krosna. Ich koszt to 1 mln zł. Zadaniem wykonawcy było m.in. naprawa konstrukcji i kominów, montaż nowych rynien, włazów oraz pokrycia, wymiana deskowania oraz montaż nowej blachodachówki.

Aktualnie na ukończeniu są prace dekarskie przy kryciu dachu panelami z blachy i montaż obróbek blacharskich. - Do wykonania pozostaną jeszcze wyposażenie dachu m.in. w płotki przeciwśniegowe i instalację odgromową oraz wykonanie na poddaszu nowej instalacji oświetleniowej – przekazał Konrad Fijołek.

Prace przy remoncie dachu mają zakończyć się w kwietniu br.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na Uniwersytecie Rzeszowskim powstaje Centrum Symulacji Medycznej

RZESZÓW. Otwarcie Centrum Symulacji Medycznej UR odbędzie się 20 lutego 2020 r., o godz. 10:00 w siedzibie Centrum, mieszczącym się przy ul. Warszawska 26a.

Rzeszów

Z zaparkowanej ciężarówki "zlali" 100 litrów paliwa. Zarzuty m.in. dla 17-latka

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże paliwa.

Rzeszów

Obowiązkowe szczepienie jednym z kryteriów rekrutacji do żłobków i przedszkoli w Rzeszowie?

RZESZÓW. Zgodnie z opublikowanym raportem GUS-u – w 2018 r. w miejskich placówkach ochrony zdrowia karty uodpornienia posiadało 98,3% dzieci w trzecim roku życia.

Rzeszów

Nowa metoda podpisywania dokumentów w ZUS-ie

RZESZÓW, PODKARPACIE. ZUS udostępnił na Platformie Usług Elektronicznych nową metodę podpisywania dokumentów jakim jest podpis osobisty.

Rzeszów

Bójka pseudokibiców przy Millenium Hall

RZESZÓW. Policji nie udało się nikogo zatrzymać.

Rzeszów

Zarząd województwa odpowiada władzom miasta ws. parkingu przy ul. Ciepłowniczej

RZESZÓW. Sprawa najpewniej znajdzie swój finał w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów ma nowego trenera

RZESZÓW. Trener Zanini pracę w rzeszowskim klubie rozpocznie we wtorek.

Rzeszów

Rusza sprzedaż biletów semestralnych dla studentów

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego rozpoczyna sprzedaż biletów semestralnych dla studentów.

Reklama