Rzeszów - Piątek, 27.06.2025
Reklama

Remont i rozbudowa cmentarzy w Rzeszowie. Więcej nowych alejek i miejsc na pochówek

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Trwają prace remontowe i inwestycyjne na rzeszowskich cmentarzach. Powstają nowe kwatery i alejki, a stare są remontowane. Miasto rezerwuje także grunty pod rozbudowę nekropolii.

W tym roku prace modernizacyjne realizowane były m.in. na cmentarzu przy ulicy Świętokrzyskiej, gdzie odnowiono elewację kaplicy i wykonano nowe alejki. Wyremontowano również alejki na cmentarzach Pobitno i Wilkowyja. Na tym ostatnim odnowiono także dach kaplicy.

W związku z coraz większym zainteresowaniem pochówkami urnowymi, w przyszłości miasto planuje wybudować w północno-wschodniej części cmentarza Wilkowyja kolejne pola urnowe i kolumbarium. - W tym rejonie na rozbudowę nekropolii zarezerwowanych jest około 8 hektarów gruntu. Pole urnowe niebawem zostanie wykonane także na cmentarzu na osiedlu Zwięczyca – mówi Sławomir Progorowicz, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, które administruje cmentarzami komunalnymi na zlecenie Zarządu Zieleni Miejskiej. 
Reklama
Na razie na Wilkowyi ZZM w Rzeszowie zagospodarowuje jednak teren, który został już przygotowany pod pochówki w obrębie cmentarza. W tym roku miasto przekazało już do użytku 10 kwater, z czego 6 jest już zagospodarowanych (jedna kwatera to około 50-60 grobów). Kolejne będą przygotowywane sukcesywnie, następne nowe alejki mają tu powstawać niebawem.

W Rzeszowie funkcjonuje 10 cmentarzy komunalnych. Poza największymi, Wilkowyja i Pobitno, mniejsze są ulokowane m.in. na osiedlach, Słocina, Staromieście, Staroniwa, Zalesie i Zwięczyca.  W 2021 roku pochowano na nich 1831 osób. Do 26 października tego roku liczba pogrzebów wyniosła już 1265.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kursy komunikacji miejskiej podczas Święta Trzech Króli

RZESZÓW. Dnia 6 stycznia br. (poniedziałek) autobusy kursować będą według świątecznego rozkładu jazdy.

Rzeszów

Sprawcy oszust internetowych z zarzutami. Wyłudzali pieniądze w zamian za dokumenty, których nie dostarczali

RZESZÓW. Pokrzywdzeni dokonywali wpłat ustalonych sum pieniężnych na podane przez sprawców numery kont bankowych. Podejrzani wielokrotnie żądali dodatkowych wpłat.

Rzeszów

Orszak Trzech Króli 2020. Tegoroczną nowością będzie śpiewany scenariusz

RZESZÓW. Hasłem tegorocznego Orszaku Trzech Króli będą słowa kolędy: „Cuda, cuda ogłaszają”. 

Rzeszów

20 najchętniej czytanych artykułów na RESinet.pl w 2019 roku

RZESZÓW. Prezentujemy listę 20-stu najchętniej czytanych artykułów na naszym portalu w 2019 roku.

Rzeszów

Zaginął 22-letni Ukrainiec. Ostatnio mieszkał w Rzeszowie

RZESZÓW. Od 26 grudnia nikomu nie udało się z nim skontaktować.

Rzeszów

Pierwsza rzeszowianka, urodzona w 2020 roku, przyszła na świat kwadrans po północy

RZESZÓW. Pierwszy rzeszowianka uroczona w 2020 r. przyszła na świat 1 stycznia o godz. 0:15.

Rzeszów

Dwie zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje, że od dnia 1 stycznia 2020 r. zmianie ulegają rozkłady jazdy autobusów linii nr 20 i 58.

Reklama