Rzeszów - Czwartek, 26.06.2025
Reklama

Remont i rozbudowa cmentarzy w Rzeszowie. Więcej nowych alejek i miejsc na pochówek

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Trwają prace remontowe i inwestycyjne na rzeszowskich cmentarzach. Powstają nowe kwatery i alejki, a stare są remontowane. Miasto rezerwuje także grunty pod rozbudowę nekropolii.

W tym roku prace modernizacyjne realizowane były m.in. na cmentarzu przy ulicy Świętokrzyskiej, gdzie odnowiono elewację kaplicy i wykonano nowe alejki. Wyremontowano również alejki na cmentarzach Pobitno i Wilkowyja. Na tym ostatnim odnowiono także dach kaplicy.

W związku z coraz większym zainteresowaniem pochówkami urnowymi, w przyszłości miasto planuje wybudować w północno-wschodniej części cmentarza Wilkowyja kolejne pola urnowe i kolumbarium. - W tym rejonie na rozbudowę nekropolii zarezerwowanych jest około 8 hektarów gruntu. Pole urnowe niebawem zostanie wykonane także na cmentarzu na osiedlu Zwięczyca – mówi Sławomir Progorowicz, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, które administruje cmentarzami komunalnymi na zlecenie Zarządu Zieleni Miejskiej. 
Reklama
Na razie na Wilkowyi ZZM w Rzeszowie zagospodarowuje jednak teren, który został już przygotowany pod pochówki w obrębie cmentarza. W tym roku miasto przekazało już do użytku 10 kwater, z czego 6 jest już zagospodarowanych (jedna kwatera to około 50-60 grobów). Kolejne będą przygotowywane sukcesywnie, następne nowe alejki mają tu powstawać niebawem.

W Rzeszowie funkcjonuje 10 cmentarzy komunalnych. Poza największymi, Wilkowyja i Pobitno, mniejsze są ulokowane m.in. na osiedlach, Słocina, Staromieście, Staroniwa, Zalesie i Zwięczyca.  W 2021 roku pochowano na nich 1831 osób. Do 26 października tego roku liczba pogrzebów wyniosła już 1265.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Budowa kładki kompozytowej dla rowerzystów wstrzymana. Miasto straci dofinansowanie?

RZESZÓW. W ratuszu nie zapadły żadne decyzje dotyczące przyszłości inwestycji.

Rzeszów

Podwyżka za odbiór śmieci nieunikniona? PGE wycofuje zapewniania względem średniej ceny

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa od nowego roku mogą spodziewać się kolejnych podwyżek rachunków.

Rzeszów

Droga do Boguchwały zablokowana. Trwa wyciąganie naczepy z przydrożnego rowu

RZESZÓW.  Samochody osobowe kierowane są na objazdy przez Racławówkę.

Rzeszów

Utrudnienia na ul. Kopisto. Trwa wymiana nawierzchni

RZESZÓW. Prace mają zostać zakończone do jutra.

Rzeszów

Rzeszów pierwszym polskim miastem z wizyjnym monitoringiem strefy płatnego parkowania

RZESZÓW. Projekt o wartości 14,7 mln zł ma być wprowadzony w życie od 2021 roku.

Rzeszów

Ustalono tożsamość mężczyzny wyłowionego z Wisłoka

RZESZÓW. Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny, którego ciało wyciągnięto z zalewu nad Wisłokiem.

Rzeszów

Przebudowa dworca PKP. Prace są mocno zaawansowane [FOTO]

RZESZÓW. PKP PLK planuje w styczniu 2020 roku oddać do eksploatacji tor 1 i 3 wraz z pozostałą częścią peronu nr 1 i nr 2.

Reklama