Rzeszów - Środa, 20.08.2025
Reklama

Remont nowego budynku dla Rady Powiatu Rzeszowskiego zakończony

Dodano:

fot. Starostwo Powiatowe w Rzeszowie
fot. Starostwo Powiatowe w Rzeszowie
RZESZÓW. Gruntownie wyremontowany budynek będzie siedzibą Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Rzeszowie oraz Rady Powiatu Rzeszowskiego.

Uroczyste otwarcie obiektu mieszczącego się przy ulicy Bernardyńskiej 7 w Rzeszowie zostało połączone z odsłonięciem tablicy upamiętniającej 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, którą ufundował Powiat Rzeszowski.

Nowo otwarty budynek przeszedł gruntowną modernizację. Obiekt został zakupiony od banku w ubiegłym roku przez Powiat Rzeszowski za około 4 mln zł. Następnie poddano go robotom budowlanym. Koszt wykonanych robót to 3,5 mln zł.

„Przedsięwzięcie związane z zakupem tej kamienicy oraz jej gruntowną modernizacją realizowaliśmy z myślą o podniesieniu standardów obsługi naszych mieszkańców. Inwestycja ta jest dla nich znacznym udogodnieniem. Nowa siedziba Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej będzie blisko Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, w którym ma swoją siedzibę Starostwo Powiatowe w Rzeszowie” – mówi Józef Jodłowski, starosta rzeszowski.

Powierzchnia użytkowa obiektu zajmuje 1754 m2. Na parterze budynku mieści się sala obsługi klienta. Z kolei pokoje biurowe znajdują się, zarówno na parterze, jak też I i II piętrze oraz na poddaszu. Jest także sala sesyjna Rady Powiatu Rzeszowskiego, która znajduje się na pierwszym piętrze. Kamienica jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Podczas otwarcia odbyła się pokazowa sesja Rady Powiatu Rzeszowskiego.
Reklama
„Cieszymy się, że Rada Powiatu Rzeszowskiego będzie miała w końcu „swoje” miejsce. Do tej pory byliśmy jedynym powiatowym samorządem na Podkarpaciu bez stałej siedziby rady powiatu. Radni powiatowi zbierali się w różnych miejscach, które nie należały do starostwa. Nie zawsze były to miejsca odpowiednie do tego celu. Najczęściej posiedzenia rady odbywały się w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego” – stwierdza Tomasz Wojton, przewodniczący Rady Powiatu Rzeszowskiego.

Modernizacja objęła wymianę części instalacji, konserwację ścian od piwnic aż po poddasze. Wiązała się ona także ze zmianą układu pomieszczeń, wykonaniem dodatkowych drzwi w ścianach nośnych, a także renowacją zabytkowych elementów. Dla potrzeb PODGiK-u stworzono nową serwerownię oraz zainstalowano nowe sieci teletechniczne, które usprawnią prowadzenie transmisji online z sesji Rady Powiatu Rzeszowskiego.

Uroczyste otwarcie nowo wyremontowanego budynku nowej siedziby PODGiK odbyło się we wtorek 10 września 2019 r. Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej to główny gospodarz nowego obiektu. Oficjalnie urząd będzie działał w nowym budynku już od tego tygodnia. Wrzesień będzie jednak miesiącem przejściowym, w którym interesanci będą przyjmowani jeszcze na ul. Targowej. Dopiero w październiku cały urząd ma się już znaleźć w nowym obiekcie przy ul. Bernardyńskiej.

Źródło: Rada Powiatu Rzeszowskiego
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

30 czerwca otwarcie I etapu Wisłokostrady. Pojedziemy nowym Mostem Załęskim

RZESZÓW. To już oficjalna informacja. Od 30 czerwca 2025 roku będzie można korzystać z 630-metrowego odcinka Wisłokostrady.

Rzeszów

Kąpielisko Miejskie przy ul. Kwiatkowskiego znów otwarte

RZESZÓW. Od piątku na rzeszowskiej Żwirowni powiewa biała flaga. Oznacza to, że woda jest zdatna do kąpieli.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami trzech osiedli

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek kontynuuje spotkania z mieszkańcami z cyklu "Rzeszów To My". Najbliższe odbędzie się z mieszkańcami trzech osiedli.

Rzeszów

Prawie 300 wolnych miejsc w rzeszowskich żłobkach

RZESZÓW. Rzeszów zachęca rodziców do skorzystania z usług świadczonych przez Miejski Zespół Żłobków. Od września będzie wolnych 290 miejsc w rzeszowskich żłobkach. Są one dostępne we wszystkich placówkach oprócz Żłobka nr 7...

Rzeszów

Na kilka godzin zamkną Most Zamkowy. Objazdy autobusów MPK

RZESZÓW. W związku z organizacją wielkiego koncertu w ramach ESK 2025, który odbędzie się przy hali Podpromie, w piątek, 27 czerwca przez kilka godzin Most Zamkowy będzie nieprzejezdny. Dla autobusów komunikacji miejskiej...

Rzeszów

Zakaz kąpieli na rzeszowskiej Żwirowni

RZESZÓW. Na rzeszowskiej Żwirowni wywieszono czerwoną flagę. Powód: Oczekiwanie na wynik badania jakości wody. Do tego czasu obowiązuje zakaz kąpieli.

Rzeszów

Śledztwo w sprawie pożaru mieszkania przy ul. Popiełuszki

RZESZÓW. Trwa śledztwo w sprawie tragicznego pożaru do którego doszło w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Popiełuszki na osiedlu Nowe Miasto. W pożarze zginęła 14-letnia dziewczynka.

Rzeszów

Utrudnienia w ruchu na skrzyżowaniu ul. Maczka i Siemieńskiego. Możliwe opóźnienia autobusów MPK

RZESZÓW. W nocy z 23 na 24 czerwca na przebudowywanym skrzyżowaniu ulic Maczka i Siemieńskiego wystąpią utrudnienia w ruchu. Układana będzie ostatnia warstwa nawierzchni.

Reklama