Rzeszów - Niedziela, 09.11.2025
Reklama

Remont Przedszkola Publicznego nr 17 na finiszu

Dodano: 03.11.2023 r.

fot. Marcin Piecyk / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Marcin Piecyk / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Prace przy modernizacji budynku Przedszkola Publicznego nr 17 przy ul. Witkacego w Rzeszowie powoli dobiegają końca. Do wykonania pozostała jeszcze tylko dodatkowa sala zajęć oraz remont zaplecza technicznego.
 

Budynek przedszkola mieszczącego się przy ulicy Witkacego, w ciągu ostatnich kilku miesięcy przeszedł gruntowny remont, którego celem była przede wszystkim termomodernizacja.
 
- Wymieniono wszystkie okna, docieplono ściany, zamontowano nową instalacje centralnego ogrzewania i oświetlenie. Jest także nowa klatka schodowa z klapą oddymiającą i nowe poszycie dachu. Plac wokół budynku został uporządkowany a chodniki wybrukowane nową kostką – mówi Ludmiła Witowska dyrektor przedszkola.
 
Przed budynkiem zmieni się także organizacja ruchu. Droga, która prowadzi do przedszkola od ulicy Bohaterów została połączona z ulicą Witkacego, co ułatwi rodzicom przyjazd z dziećmi i odbiór swoich pociech po zajęciach.
 
Aktualnie w przedszkolu trwa jeszcze budowa dodatkowej sali, która powstanie w wyniku adaptacji pomieszczeń użytkowanych do tej pory na inne cele – pralni i prasowalni. Będzie wyposażona w nową łazienkę. Remontowane jest także zaplecze techniczne.
 
Do przedszkola nr 17 uczęszcza aktualnie 159 dzieci.

 
Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Piłkarskie derby Rzeszowa. Będzie walka o fotel lidera?

RZESZÓW. Derby odbędą się na Stadionie Miejskim w Rzeszowie przy ul. Hetmańskiej 69 w niedzielę 22 września o godzinie 13:05. 

Rzeszów

Umowa na projekt tunelu pod rondem Pobitno podpisana

RZESZÓW. Miasto za projekt zapłaci 1,4 mln zł.

Rzeszów

PiS o inwestycjach w Rzeszowie. Nie obyło się bez „przytyku” w stronę władz miasta

RZESZÓW. Poruszono m.in. temat obwodnicy południowej i budowy Sądu Okręgowego

Rzeszów

Rzeszów Business Run 2019. Będą utrudnienia w ruchu i zmiany tras autobusów miejskich

RZESZÓW. Już za kilka dni ulicami Rzeszowa przebiegnie Rzeszów Business Run 2019. 3,5 km trasą pobiegnie około 150 drużyn. 

Rzeszów

78 zarzutów usłyszały trzy osoby podejrzane o wyłudzenia telefonów komórkowych

RZESZÓW. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec zatrzymanych areszt tymczasowy.

Rzeszów

Policyjne podsumowanie wakacji: 419 wypadków, 36 ofiar śmiertelnych

RZESZÓW, PODKARPACIE. Więcej wypadków, więcej rannych i ofiar śmiertelnych - taki jest bilans wakacyjnych miesięcy w 2019 roku.

Rzeszów

310 mln zł na drogi powiatowe i gminne. 260 zadań z dofinansowaniem

RZESZÓW, PODKARPACIE. O wynikach naboru poinformowano na konferencji prasowej w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim. 

Reklama