Rzeszów - Niedziela, 19.05.2024
Reklama

Remont stacji Rzeszów Główny. Rozpoczęto przygotowania do budowy przejścia z windami

Dodano: 01.08.2019 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Na stacji Rzeszów Główny przejście pod torami zastąpi kładkę. Będą windy na perony. Od 1 sierpnia wykonawca rozszerza zakres przebudowy. Nad torami pozostanie część kładki, która zapewni pasażerom bezpieczne dojścia do pociągów.

Wykonawca 1 sierpnia, po zabezpieczeniu terenu, zdejmie dwa przęsła kładki od strony ul. Kochanowskiego. Zapewniona jest bezpieczna droga do centrum miasta wydzielonym przejściem tymczasowym i pozostałą częścią kładki. Rozbiórka pozostałych części obiektu nastąpi po wybudowaniu przejścia pod torami. 

Demontaż kładki będzie się odbywał stopniowo, by jak najdłużej zapewnić podróżnym dojścia do peronów istniejącym obiektem. Docelowo wszystkie perony z windami, schodami ruchomymi i z przejściem podziemnym zapewnią komfortową obsługę, także osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. W czerwcu wykonawca rozpoczął przebudowę dwóch peronów. Na czas prac zapewniono zastępcze, tymczasowe przejścia.

Usunięte przejścia zostaną przeniesione. Dwa z pięciu przęseł znajdą się w dwóch lokalizacjach nad rzeką Strug: „Dla pozostałych trzech przęseł ustalono lokalizację w rejonie stacji kolejowej Rzeszów Staroniwa, na połączeniu ulic: Pułaskiego – Wyspiańskiego” – wyjaśniała Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP PLK.
Reklama
Prace na stacji obejmują również tory, sieć trakcyjną i urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Inwestycja w Rzeszowie realizowana jest z Krajowego Programu Kolejowego, w ramach projektu: „Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych. W ramach zadania powstaje również nowy przystanek Rzeszów Zachodni. Podróżni już od czerwca korzystają z nowego peronu. Kolejny peron będzie oddany w grudniu bieżącego roku.

Wartość podpisanej w czerwcu 2018 r. umowy na stację Rzeszów, współfinansowanej ze środków unijnych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko to 205 mln zł netto. Jej zakończenie planowane jest w połowie 2021 r.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

BĘDZIE BEZPIECZNIEJ

Doświetlą przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu na osiedlu Słocina

RZESZÓW. Doświetlenie 3 przejść dla pieszych na skrzyżowaniu w rejonie Szkoły Podstawowej nr 5 na rzeszowskim osiedlu Słocina, to jeden z 9 projektów z województwa podkarpackiego, które będą dofinansowane z rządowego programu.

Rzeszów

Poranne wypadki na ul. Witolda w Rzeszowie. Dwie osoby w szpitalu

RZESZÓW. Dziś rano, na ul. Witolda doszło do dwóch wypadków. Dwie osoby trafiły do szpitala. Jak informuje rzeszowska policja, w obydwu przypadkach przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przez kierujących samochodami.

Rzeszów

Zmarł Stanisław Sienko, były zastępca Prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. W wieku 63 lat odszedł Stanisław Sienko, dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie, wieloletni wiceprezydent Rzeszowa.

NAJWIĘKSZA INWESTYCJIA DROGOWA W RZESZOWIE

Na jakim etapie jest budowa Wisłokostrady? [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Postępują prace przy budowie Wisłokostrady. Roboty prowadzone są równolegle w kilku miejscach. Ta strategiczna dla układu drogowego miasta inwestycja ma być gotowa wiosną 2026 roku.

GRA PORUSZAJĄCA ZAGADNIENIE HANDLU LUDŹMI

Do Rzeszowa przyjedzie Escapetruck

RZESZÓW. Już wkrótce do Rzeszowa po raz pierwszy przyjedzie tzw. Escapetruck. Jest to nietypowy projekt, który ma na celu podniesienie świadomości na temat zagadnienia handlu ludźmi. Specjalna, czarna ciężarówka zaparkuje w rejonie...

Rzeszów

Awaria kanalizacji deszczowej na ul. Szopena. Utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Wczoraj na ul. Szopena w Rzeszowie wykryto rozszczelnienie w kanale głównym kanalizacji deszczowej o średnicy 400 mm. Pracownicy MPWiK rozpoczęli naprawę uszkodzonej rury. Wprowadzono ruch wahadłowy.

Rzeszów

Dwie kobiety oszukane metodą „na wypadek”. Mieszkanka Rzeszowa straciła 64 tys. zł

RZESZÓW. Mimo tego, że przestępcy używają znanych już metod wyłudzenia pieniędzy, szczególnie od osób starszych, nadal zdarzają się przy przypadki, w których zmanipulowani seniorzy przekazują przestępcom swoje oszczędności, będąc przekonanym, że w...

Sportowe emocje na basenie przy ul. Matuszczaka

Ok. 300 zawodników weźmie udział w Mistrzostwach Europy Juniorów w Rzeszowie

RZESZÓW. Około 300 zawodników z 25 krajów weźmie udział w Mistrzostwa Europy Juniorów w skokach do wody, które odbędą się od 8 do 14 lipca 2024 r. na basenie przy ul. Matuszczaka...

Reklama