Rzeszów - Poniedziałek, 30.03.2026
Reklama

Renowacja parku na Zalesiu rozpocznie się w przyszłym roku

Dodano: 26.04.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Miasto wyremontuje park na Zalesiu, który wydzierżawiło od Uniwersytetu Rzeszowskiego. Przetarg na projekt odbędzie się jeszcze w tym roku, natomiast prace rewitalizacyjne mają ruszyć w 2020 roku.

Po tym jak Ratusz wydzierżawił od Uniwersytetu Rzeszowskiego park przy ul. Wieniawskiego, teraz planuje jego renowacje. Zaczęło się od kosmetycznych poprawek, tj. zamontowano nowe ławki i kosze oraz zasadzono kilka drzewek. Warto dodać, że teren został wydzierżawiony bezterminowo.

Jak wiadomo park na Zalesiu swoim wyglądem nie przyciąga, a chociażby do Parku Papieskiego brakuje mu wiele, toteż Ratusz zdecydował się na jego renowację. Zanim jednak do inwestycji można będzie przystąpić niezbędna jest decyzja konserwatora.

„Mamy wytyczne od konserwatora zabytków. W tym roku będzie ogłoszony przetarg na opracowanie koncepcji projektowej” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie.

Ponadto w Ratuszu słyszymy, że ewentualne prace rewitalizacyjne mogą ruszyć już w przyszłym roku, a koszty inwestycji znane będą po stworzeniu projektu.

„Prace ruszą od przyszłego roku. Dopiero po opracowaniu koncepcji projektowej będą znane koszty” – dodaje Agnieszka Siwak-Krzywonos.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jechał pod prąd ulicą Lwowską. Miał ponad 2 promile

RZESZÓW. 38-latkowi z powiatu rzeszowskiego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Rzeszów

Na osiedlu Zawiszy Czarnego powstanie mini park dla seniorów

RZESZÓW. W parku znajdzie się m.in. siłownia plenerowa.

Rzeszów

Ponad 1 mln zł na działania organizacji pozarządowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Podpisano umowy na realizację 60 projektów. 

Rzeszów

W WSPiA powstaje Centrum Wsparcia Obywateli Ukrainy

RZESZÓW. W ramach powstającego Centrum, uchodźcy z ogarniętej wojną Ukrainy będą mogli skorzystać, m.in. z pomocy prawnej, urzędowej czy ze wsparcia humanitarnego oraz personalnego.

Rzeszów

Na Zalesiu powstanie nowa ścieżka rowerowa. Połączy al. Sikorskiego z ul. Ćwiklińskiej

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Robotniczej na osiedlu Zalesie. Trasa połączy al. Sikorskiego z ul. Ćwiklińskiej.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie pomnik upamiętniający Józefa Szajnę

RZESZÓW. Przy ul. Krakowskiej w Rzeszowie stanie pomnik upamiętniający prof. Józefa Szajnę - wybitnego rzeszowskiego artysty, reżysera, scenografa oraz autora scenariuszy.

Rzeszów

Program wsparcia niepełnosprawnych dzieci. W Rzeszowie rusza nabór wniosków

RZESZÓW. Miasto przystąpiło do realizacji programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa w formie pobytu dziennego” – edycja 2022.

Rzeszów

Wenecja i Burgas - nowe wakacyjne kierunki z lotniska w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. Do 13 państw polecimy w tym sezonie letnim z podrzeszowskiego lotniska. Nowością będą wakacyjne połączenia LOT do Wenecji i Wizz Air do Burgas.

Reklama