Rzeszów - Poniedziałek, 15.12.2025
Reklama

Renowacja parku na Zalesiu rozpocznie się w przyszłym roku

Dodano: 26.04.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Miasto wyremontuje park na Zalesiu, który wydzierżawiło od Uniwersytetu Rzeszowskiego. Przetarg na projekt odbędzie się jeszcze w tym roku, natomiast prace rewitalizacyjne mają ruszyć w 2020 roku.

Po tym jak Ratusz wydzierżawił od Uniwersytetu Rzeszowskiego park przy ul. Wieniawskiego, teraz planuje jego renowacje. Zaczęło się od kosmetycznych poprawek, tj. zamontowano nowe ławki i kosze oraz zasadzono kilka drzewek. Warto dodać, że teren został wydzierżawiony bezterminowo.

Jak wiadomo park na Zalesiu swoim wyglądem nie przyciąga, a chociażby do Parku Papieskiego brakuje mu wiele, toteż Ratusz zdecydował się na jego renowację. Zanim jednak do inwestycji można będzie przystąpić niezbędna jest decyzja konserwatora.

„Mamy wytyczne od konserwatora zabytków. W tym roku będzie ogłoszony przetarg na opracowanie koncepcji projektowej” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie.

Ponadto w Ratuszu słyszymy, że ewentualne prace rewitalizacyjne mogą ruszyć już w przyszłym roku, a koszty inwestycji znane będą po stworzeniu projektu.

„Prace ruszą od przyszłego roku. Dopiero po opracowaniu koncepcji projektowej będą znane koszty” – dodaje Agnieszka Siwak-Krzywonos.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

"Rzeszowskie Piwnice" - mapping 3D na budynku ratusza

RZESZÓW. W środę (29.12) na rzeszowskim Rynku odbędzie się Video Mapping 3D będący przedsmakiem zwiedzania Rzeszowskich Piwnic, które od 3 stycznia zostaną udostępnione mieszkańcom i turystom.

Rzeszów

Na os. Mieszka I powstanie nowy parking

RZESZÓW. Przy ul. Krzyżanowskiego przybędzie kilkanaście miejsc parkingowych. W ramach inwestycji dobudowany zostanie także brakujący chodnik.

Rzeszów

W Rzeszowie ruszył projekt dla seniorów "Aktywna ławka"

RZESZÓW. Projekt “Aktywna ławka” ma na celu wsparcie seniorów w aktywnościach plenerowych na terenie parków miejskich. 

Rzeszów

W Sylwestra utrudnienia w ruchu na Moście Zamkowym

RZESZÓW. 31 grudnia, w związku z organizacją pokazu dronów w ramach Sylwestra Miejskiego, na Moście Zamkowym wystąpią utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Strażnicy miejscy pomogą odpalić auto. Mają już drugie urządzenie rozruchowe

RZESZÓW. Rzeszowscy strażnicy miejscy mają kolejne urządzenie rozruchowe do samochodów z wyładowanym akumulatorem. Podarowała je firma z Dębicy.

Rzeszów

Miasto kupiło 4 samochody do przewozu osób z niepełnosprawościami

RZESZÓW. Cztery mikrobusy przystosowane do przewozu osób z niepełnosprawnościami trafią do rzeszowskich Domów dla Dziecka i DPS’ów. Wartość pojazdów to ponad 738 tys. zł. Zakup jest dofinansowany z PFRON.

Rzeszów

Nowe połączenia lotnicze z Jasionki. Polecimy do Odessy i Olsztyna

RZESZÓW. W sezonie letnim z Rzeszowa polecimy do Odessy i na lotnisko Olsztyn-Mazury na pokładzie Polskich Linii Lotniczych LOT.

Rzeszów

Rzeszowscy strażnicy miejscy uratowali życie bezdomnemu mężczyźnie

RZESZÓW. W wigilię strażnicy miejscy znaleźli bezdomnego, który spędził noc w pergoli śmietnikowej. Mężczyzna trafił do szpitala. Interwencja strażników prawdopodobnie uratowała mu życie.

Reklama