Reklama

Aktualności / Rzeszów

Rewitalizacja parku na osiedlu Zalesie

Dodano: 19.01.2022 r.

Rewitalizacja parku na osiedlu Zalesie - Aktualności Rzeszów

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Blisko 3-hektarowy park przy ul. Wieniawskiego na osiedlu Zalesie, doczeka się w końcu odnowy. Przybędzie drzew i krzewów, powstaną nowe aleje, plac zabaw zostanie rozbudowany.

Przetarg na rewitalizację parku został już ogłoszony. Wykonawcę inwestycji powinniśmy poznać na początku lutego. Prace mają ruszyć na przełomie zimy i wiosny.

Zaplanowany przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie zakres prac w prawie 3-hektarowym parku na os. Zalesie jest spory.

Ich częścią będą nasadzenia zieleni. Posadzone zostaną drzewa m.in. lipy, klony, jesiony oraz krzewy: jaśminowce, forsycje, lilaki, kaliny koralowe. Powstanie również łąka kwietna.

Park zyska nowe aleje spacerowe, powstanie ogrodzenie, którego część zostanie odtworzona zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków. Do parku będą prowadziły trzy wejścia.

Istniejący plac zabaw zostanie wyposażony w nowe elementy, przeznaczone dla dzieci w różnych przedziałach wiekowych. Powstaną m.in. linarium, wieża ze zjeżdżalnią, huśtawki, gniazdo, karuzela oraz parkour – tj. zestaw drewnianych słupów wyposażonych w liny i uchwyty, przeznaczony do aktywności fizycznej opartej na wykorzystaniu wagi własnego ciała.REKLAMA

W południowo-zachodniej części parku powstanie drewniana altana, przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a w niej stół z trzema miejscami siedzącymi.  
Dodatkowo park zostanie oświetlony. Postawionych zostanie 15 latarni.

- Rewitalizacja parku przy ul. Wieniawskiego wpisuje się w politykę, którą chcę prowadzić w mieście. Zgodnie z nią w Rzeszowie będzie przybywać terenów zielonych. W ubiegłym roku wykonane zostały nowe parki kieszonkowe w rejonie ulic Króla Augusta oraz Sanockiej i Ustrzyckiej, posadzonych zostało setki drzew i krzewów. W tym roku w planach mamy jeszcze więcej zielonych działań. Wśród nich, oprócz rewitalizacji parku na os. Zalesie, znalazły się m.in. parki kieszonkowe w rejonie ulic Starzyńskiego i Brydaka oraz przy al. Sikorskiego i ul. Kurpiowskiej, kolejne prace przy tworzeniu parku w rejonie szkoły przy ul. Błogosławionej Karoliny i wiele innych zadań – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. 
 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Przy SP nr 10 powstanie nowy plac zabaw - Aktualności Rzeszów

Przy SP nr 10 powstanie nowy plac zabaw

RZESZÓW Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Dominikańskiej 4, zyskają nowy plac zabaw. Obiekt powstanie na terenie o powierzc...

Kolejne pojemniki na elektroodpady w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Kolejne pojemniki na elektroodpady w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie pojawiły się kolejne pojemniki na elektrośmieci. Łącznie w mieście mamy już 45 miejsc, gdzie można oddać zużyty ...

Wymiana sieci wodociągowej na osiedlu Piastów na finiszu - Aktualności Rzeszów

Wymiana sieci wodociągowej na osiedlu Piastów na finiszu

RZESZÓW. Rzeszowski MPWiK jeszcze w tym tygodniu zakończy wymianę najstarszego i najbardziej awaryjnego fragmentu sieci na osiedlu Pi...

Śmiertelne potrącenie rowerzysty na al. Armii Krajowej - Aktualności Rzeszów

Śmiertelne potrącenie rowerzysty na al. Armii Krajowej

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło w środę około godz. 16:30....

W czwartek i piątek zamknięta ulica Matysowska w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

W czwartek i piątek zamknięta ulica Matysowska w Rzeszowie

​RZESZÓW. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami....

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Śmiertelne potrącenie rowerzysty na al. Armii KrajowejDawid Petrus: Proszę rodzinę osoby...
Zderzenie samochodu z żubrem w BieszczadachDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
Czołowe zderzenie w Kraczkowej. Trzy osoby ranne Dawid Petrus: Proszę osoby poszkodowane...
Pomnik Wdzięczności Armii Radzieckiej zostanie przeniesiony?Stanisław Bomba: A więc dalej pozostanie...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: