Rzeszów - Czwartek, 26.03.2026
Reklama

Rewitalizacja parku przy ul. Wieniawskiego na finiszu [ZDJĘCIA]

Dodano: 14.02.2023 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Prace przy odnowie parku na rzeszowskim osiedlu Zalesie dobiegają końca. - Inwestycja jest już praktycznie na finiszu, w marcu odbędzie się odbiór prac – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

W przetargu na realizacje inwestycji zwyciężyła firma z Wiązownicy. Prace rozpoczęły się w kwietniu 2022 rok roku i są już na ukończeniu. 3-hekatorowy park przy ul. Wieniawskiego zyskał nowe aleje. Przybyło również drzew m.in. lipy, klony, jesiony oraz krzewów: jaśminowce, forsycje, lilaki, kaliny koralowe. Powstało także ogrodzenie, którego część odtworzono zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków. Do parku prowadzą trzy wejścia.
Reklama
Istniejący plac zabaw został doposażony w nowe elementy zabawowe dla dzieci w różnym wieku. Powstały m.in. linarium, wieża ze zjeżdżalnią, huśtawki, gniazdo, karuzela oraz parkour – tj. zestaw drewnianych słupów wyposażonych w liny i uchwyty, przeznaczony do aktywności fizycznej opartej na wykorzystaniu wagi własnego ciała.

Wykonawca zamontował również kilkanaście latarni, które oświetlą obiekt.

Koszt rewitalizacji parku przy ul. Wieniawskiego to ponad 1,3 mln zł.

W naszej galerii FOTO.resinet.pl możecie zobaczyć zdjęcia z odnowionego parku wykonane w ubiegłym tygodniu.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ruszył remont drogi przy rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. Rozpoczął się długo wyczekiwany remont ul. Geodetów przy CH Plaza Rzeszów. Roboty potrwają do piątku 20 sierpnia 2021 r. W tym czasie ul. Geodetów wzdłuż budynku centrum handlowego, aż do ul....

Rzeszów

W niedzielę piknik z okazji Święta Wojska Polskiego

RZESZÓW. Na parkingu PUW staną m.in.: Kołowe Transportery Opancerzone „Rosomak”, Ciężki Kołowy Pojazd Ewakuacji i Ratownictwa Technicznego, nie zabraknie także pokazu broni przeciwpancernej oraz przeciwlotniczej.

Rzeszów

W Rzeszowie pojawią się pojemniki na elektrośmieci. Gdzie będą zlokalizowane?

RZESZÓW. Już wkrótce w mieście pojawi się ponad 30 charakterystycznych, czerwonych pojemników na elektrośmieci. 

Rzeszów

Teatr im. Wandy Siemaszkowej wyda banknot z podobizną swojej patronki

RZESZÓW. Od 21 sierpnia będzie można nabyć banknot 0 Euro z podobizną Wandy Siemaszkowej, patronki rzeszowskiego teatru przy ul. Sokoła. Nakład jest ograniczony. 

Rzeszów

Nowy ogród kieszonkowy w Rzeszowie jeszcze w tym roku

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek zapowiedział utworzenie kolejnego ogrodu kieszonkowego w Rzeszowie. Powstanie w rejonie ulic Reymonta i Króla Augusta.

Rzeszów

Fernando Gaviria wygrał trzeci etap Tour de Pologne

RZESZÓW. Fernando Gaviria (UAE-Team Emirates) wygrał trzeci etap 78. Tour de Pologne, prowadzący z Sanoka do Rzeszowa. L

Rzeszów

W sobotę na Podpromiu zlot samochodowy w szczytnym celu

RZESZÓW. Podczas imprezy zbierane będą datki na pomoc dla podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Organizatorem akcji jest Rada Młodzieży Rzeszowa.

Rzeszów

Awantura na lotnisku w Jasionce. 40-latek palił papierosa blisko tankowanego samolotu

RZESZÓW/JASIONKA: Strażnicy Graniczni zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który palił papierosa na płycie lotniska, w pobliżu tankowanego samolotu, a następnie znieważył interweniujących wobec niego funkcjonariuszy. 40-latek był pod wpływem alkoholu.

Reklama