Rzeszów - Wtorek, 03.06.2025
Reklama

Rewitalizacja parku przy ul. Wieniawskiego. Umowa z wykonawcą podpisana

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się rewitalizacja 3-hektarowego parku przy ul. Wieniawskiego na osiedlu Zalesie.  Przybędzie drzew i krzewów, powstaną nowe aleje, plac zabaw zostanie rozbudowany.

Miasto podpisało umowę z firmą z Wiązownicy, która zwyciężyła w przetargu na odnowę parku przy ul. Wieniawskiego. Jednym z elementów inwestycji są m.in., nasadzenia zielnie. W parku posadzone zostaną drzewa m.in. lipy, klony, jesiony oraz krzewy: jaśminowce, forsycje, lilaki, kaliny koralowe. Powstanie również łąka kwietna.

Park zyska również nowe aleje spacerowe, powstanie ogrodzenie, którego część zostanie odtworzona zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków. Do parku będą prowadziły trzy wejścia.
Reklama
Istniejący plac zabaw zostanie wyposażony w nowe elementy, przeznaczone dla dzieci w różnych przedziałach wiekowych. Powstaną m.in. linarium, wieża ze zjeżdżalnią, huśtawki, gniazdo, karuzela oraz parkour – tj. zestaw drewnianych słupów wyposażonych w liny i uchwyty, przeznaczony do aktywności fizycznej opartej na wykorzystaniu wagi własnego ciała.

W południowo-zachodniej części parku powstanie drewniana altana, przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a w niej stół z trzema miejscami siedzącymi. 

Dodatkowo park zostanie oświetlony. Postawionych zostanie 15 latarni.

Rewitalizacja parku będzie kosztować ponad 1,3 mln zł.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie trwają przygotowania do inauguracji sezonu kąpielowego

RZESZÓW. 10 czerwca rozpocznie się tegoroczny sezon letni na rzeszowskich kąpieliskach. Zarówno na basenach ROSiR, jak i Żwirowni trwają intensywne przygotowania do jego inauguracji.

Rzeszów

Przy hali Podpromie uruchomiono stały punkt kontroli autokarów

RZESZÓW. Kontrole prowadzone są w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 6.00 do 9.00.

Rzeszów

Odlotowy Dzień Dziecka w Plazie

RZESZÓW. Podczas imprezy będzie można poczuć się jak pilot samolotu F-35 lub szybowca, wziąć udział w grze logicznej oraz pokazach naukowych „Oszukać zmysły”. To wszystko już od 1 do 3 czerwca 2023...

Rzeszów

Przy SP 10 powstanie miasteczko ruchu drogowego

RZESZÓW. W czasie tegorocznych wakacji na terenie Szkoły Podstawowej nr 10 ma powstać miasteczko ruchu drogowego. Przetarg na jego budowę został już ogłoszony.

Rzeszów

Ważny krok w kierunku bodowy drogi łączącej ul. Warszawską z ul. Krakowską

RZESZÓW. Rzeszowscy radni zgodzili się na zawarcie porozumienia z władzami województwa dotyczącego budowy drogi, która połączy ul. Warszawską z ul. Krakowską. Dokument zostanie podpisany w najbliższym czasie.

Rzeszów

Przy SP nr 1 w centrum Rzeszowa otwarto nowy plac zabaw

RZESZÓW. Plac będzie służył przedszkolakom, uczniom, a także dzieciom z osiedla Śródmieście.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie pięć nowych wiat rowerowych

RZESZÓW. Wiaty mają być gotowe do końca listopada br. 

Rzeszów

Od czerwca wracają kursy linii nr 5

RZESZÓW. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, od czerwca wrócą kursy linii nr 5. Wycofana natomiast zostanie linia nr 48.

Reklama