Rzeszów - Czwartek, 28.08.2025
Reklama

Rewitalizacja parku przy ul. Wieniawskiego. Umowa z wykonawcą podpisana

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się rewitalizacja 3-hektarowego parku przy ul. Wieniawskiego na osiedlu Zalesie.  Przybędzie drzew i krzewów, powstaną nowe aleje, plac zabaw zostanie rozbudowany.

Miasto podpisało umowę z firmą z Wiązownicy, która zwyciężyła w przetargu na odnowę parku przy ul. Wieniawskiego. Jednym z elementów inwestycji są m.in., nasadzenia zielnie. W parku posadzone zostaną drzewa m.in. lipy, klony, jesiony oraz krzewy: jaśminowce, forsycje, lilaki, kaliny koralowe. Powstanie również łąka kwietna.

Park zyska również nowe aleje spacerowe, powstanie ogrodzenie, którego część zostanie odtworzona zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków. Do parku będą prowadziły trzy wejścia.
Reklama
Istniejący plac zabaw zostanie wyposażony w nowe elementy, przeznaczone dla dzieci w różnych przedziałach wiekowych. Powstaną m.in. linarium, wieża ze zjeżdżalnią, huśtawki, gniazdo, karuzela oraz parkour – tj. zestaw drewnianych słupów wyposażonych w liny i uchwyty, przeznaczony do aktywności fizycznej opartej na wykorzystaniu wagi własnego ciała.

W południowo-zachodniej części parku powstanie drewniana altana, przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a w niej stół z trzema miejscami siedzącymi. 

Dodatkowo park zostanie oświetlony. Postawionych zostanie 15 latarni.

Rewitalizacja parku będzie kosztować ponad 1,3 mln zł.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

18 grudnia wystartuje w Rzeszowie wypożyczalnia samochodów elektrycznych

RZESZÓW. Znamy oficjalną datę rozpoczęcia funkcjonowania wypożyczalni samochodów elektrycznych w usłudze typu car-sharing w stolicy innowacji.

Rzeszów

Ryk silników i zapach metanolu powróci na Hetmańską 69

RZESZÓW.  Żużel w Rzeszowie powoli wstaje z kolan. 

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów zagra zaległe spotkanie w Sosnowcu

RZESZÓW. W czwartek o godz. 20.30 siatkarze Asseco Resovii Rzeszów zagrają w Sosnowcu mecz z MKS-em Będzin. 

Rzeszów

Warsztaty świąteczne dla dzieci. W planach m.in. nauka tworzenia ozdabianych pierniczków

RZESZÓW. Świąteczne „Dzieciakowo” w CH Plaza Rzeszów odbędzie się w  15 grudnia b r. Warsztaty potrwają od godziny 15:00 do 18:00.

Rzeszów

Na dofinansowanie z programu "Maluch+" mogą liczyć również placówki niepubliczne

RZESZÓW, POLSKA. Na realizacje programu w 2020 roku w Polsce przeznaczono kwotę 400 mln zł.

Rzeszów

15 grudnia zmiana rozkładu jazdy dla przewozów regionalnych na Podkarpaciu

RZESZÓW. Z siatki połączeń na Podkarpaciu zniknie 8 połączeń.

Rzeszów

104 osoby ze stypendium od marszałka województwa podkarpackiego

RZESZÓW. Najpopularniejszym kierunkiem studiów był kierunek lekarski (37 os.) oraz lotnictwo i kosmonautyka (23 os.)

Rzeszów

28-latek wyskoczył z 10 piętra na ul. Sportowej. Sprawą zajmie się prokuratura

RZESZÓW. Z 10. piętra bloku przy ul. Sportowej 2 wyskoczył mężczyzna. 28-latek zginął na miejscu.

Reklama