Rzeszów - Sobota, 07.02.2026
Reklama

Rodząca zgłosiła się do szpitala Pro Familia z mężem objętym kwarantanną

Dodano: 26.03.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Dużą nieodpowiedzialnością wykazała się kobieta w ciąży, która przychodząc do szpitala specjalistycznego Pro Familia wraz z mężem, zataiła fakt, że ten jest objęty kwarantanną. Szpital zamierza zgłosić sprawę do prokuratury.

W zeszłą niedzielę do szpitala specjalistycznego Pro Familia w Rzeszowie, zgłosiła się rodząca pacjentka wraz mężem, który jak się okazało był objęty kwarantanną. Kobieta świadomie zataiła ten fakt, podczas wypełniania ankiety  wstępnej kwalifikacji w kierunku zakażenia koronawirusem, narażając tym samym personel oraz inne pacjentki szpitala.

Pracownikom szpitala udało się dosyć szybko wykryć nieprawdę, ponieważ ciężarna godzinę wcześniej dzwoniła na Izbę Przyjęć, informując, że rozpoczęła się u niej akcja porodowa i chce przyjechać do szpitala, jednak jej mąż objęty jest kwarantanną domową po powrocie z zagranicy. Szpital podjął decyzję o zgłoszeniu sprawy do prokuratury.

„Okłamując personel podczas przyjęcia na Izbie Przyjęć pacjentka naraziła nie tylko swoje zdrowie, ale także zdrowie innych pacjentki oraz całego zespołu medycznego: ratowników medycznych, położnych i lekarzy. Nie znając prawdy, nie mając wiedzy o tak istotnych faktach, personel nie może podjąć odpowiednich decyzji ‼️” – czytamy w komunikacie jaki pojawił się na profilu szpitala Pro Familia.
Reklama
Jednocześnie, szpital apeluje do wszystkich pacjentów, aby nie zatajali prawdy, gdyż może to wywołać znaczne utrudnienia w funkcjonowaniu opieki ginekologiczno-położniczej na Podkarpaciu:  „Każde kłamstwo, zatajanie istotnych informacji przez pacjentki nie tylko naraża na utratę zdrowia wiele osób, ale może prowadzić do wyłączenia z funkcjonowania naszego szpitala lub innych placówek oraz objęcie personelu kwarantanną, co prowadziłoby do dramatycznej sytuacji i załamania systemu opieki ginekologiczno-położniczej na terenie województwa podkarpackiego.”

Aby zapewnić bezpieczeństwo pacjentkom szpitala, w placówce zorganizowano dwa trakty porodowe. Jeden przeznaczony jest dla kobiet zdrowych, natomiast drugi dla pacjentek z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Pacjentki zdrowe już na etapie przyjęcia do szpitala, są rozdzielane od tych, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tragiczny wypadek pod Rzeszowem. Nie żyją 3 osoby

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło przed godziną 10:00 na ul. Rzeszowskiej w Głogowie Małopolskim, na drodze krajowej nr 9. W zderzeniu dwóch samochodów osobowych zginęły trzy osoby, a jedna została ranna....

Rzeszów

Objazdowy finał WOŚP. Stare pojazdy zaparkują na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Kolumna starych pojazdów ponownie ruszy w trasę dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już 25 stycznia ulicami Podkarpacia przejedzie Objazdowy Finał WOŚP, łącząc pasję do klasycznych samochodów z ideą wspólnego pomagania.

Rzeszów

Rzeszowski rajdowiec wystartuje w jednym z najtrudniejszych wyścigów zimowych na świecie

RZESZÓW. 19-letni rzeszowianin Adrian Rzeźnik wraz z pilotem Kamilem Kozdroniem weźmie udział w Arctic Lapland Rally – jednym z najtrudniejszych rajdów zimowych na świecie. Zawody odbędą się w dniach 29–31 stycznia w...

Rzeszów

410 tys. zł na odnowę rzeszowskich zabytków

RZESZÓW. Miasto Rzeszów przeznaczy 410 tys. zł na wsparcie prac konserwatorskich i remontowych przy zabytkach wpisanych do rejestru. Nabór wniosków potrwa od 1 do 28 lutego 2026 roku.

Rzeszów

Lotnisko w Jasionce bardzo dobrze oceniane przez pasażerów

RZESZÓW. Portal Fly4free opublikował najnowszy, trzeci już ranking najbardziej lubianych przez pasażerów lotnisk w Polsce. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka znalazł się w ścisłej czołówce.

Rzeszów

W piątek kolejny dzień darmowej komunikacji w Rzeszowie

RZESZÓW. W piątek, 23 stycznia po raz kolejny w tym tygodniu , komunikacja miejska w Rzeszowie będzie bezpłatna. Ma to związek z prognozowanymi zanieczyszczeniami powietrza.

Rzeszów

Fatalna jakość powietrza w Rzeszowie. Ostrzeżenie 3 stopnia

RZESZÓW. W dniu 22 stycznia 2026 r. Wojewódzkie Centrum Zarządza Kryzysowego wprowadziło 3 stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza w Rzeszowie. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 8:00 do godz. 24:00.

Rzeszów

60-latek wyzywał burmistrza Głogowa Młp. i groził pozbawieniem życia. Usłyszał zarzuty

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. 60-letni mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty za znieważenie urzędniczki oraz burmistrza Głogowa Małopolskiego, któremu dodatkowo groził pozbawieniem życia. 60-latek był pijany.

Reklama