Rzeszów - Sobota, 20.12.2025
Reklama

Rondo Pobitno będzie dwupoziomowe. Ratusz chce rozpocząć pracę w 2020 roku

Dodano: 21.02.2019 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Ratusz planuje przebudować ronda Pobitno. Istnieją dwie koncepcję, obie zakładają stworzenie dwupoziomowego przejazdu. Realizacja inwestycji rozpocznie się najwcześniej w 2020 roku.

Zbyt duże natężenie ruchu w okolicy ronda Pobitno zmusza niejako Ratusz do jego przebudowy. Wstępne koncepcje zakładają stworzenie dwupoziomowego skrzyżowania z zachowaniem ruchu okrężnego.

Jedna z koncepcji mówi o drodze nad rondem, druga natomiast pod nim. Obie koncepcje łączy jedno założenie: dodatkowy poziom będzie przebiegał od Alei Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego do Alei Armii Krajowej.

„Będziemy iść w tym kierunku, aby powstał tunel” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Choć Ratusz posiada założenia i plany, niczego w zasadzie nie możemy być pewni w stu procentach, ponieważ inwestycja jest na etapie zlecenia projektowania.

Dodatkowo w Ratuszu słyszymy, że przetarg na wykonanie ww. inwestycji miałby się rozpocząć pod koniec tego roku bądź początkiem kolejnego, zatem możemy założyć, że realizacja inwestycji rozpocznie się najwcześniej w 2020 roku. 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

PKP rozpoczęło przebudowę stacji Rzeszów Główny. Demontaż kładki w lipcu

RZESZÓW. W lipcu wykonawca planuje demontaż dwóch pierwszych przęseł kładki od strony ul. Kochanowskiego.

Rzeszów

Zarząd Województwa Podkarpackiego z wotum zaufania i absolutorium

RZESZÓW, PODKARPACIE. Budżet Podkarpacia został wykonany w 95,3% planu.

Rzeszów

Przerwa w dostawie wody dla mieszkańców 15-stu ulic

RZESZÓW. Utrudnienia pojawią się 25 czerwca od godz. 22.00 do 06.00.

Rzeszów

25 czerwca możliwe czasowe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. We wtorek, 25 czerwca br. ulicami miasta przejdzie pielgrzymka piesza do Lwowa.

Rzeszów

Radny interpeluje w sprawie poszerzenia chodnika i rewitalizacji al. Pod Kasztanami

RZESZÓW. Radny Daniel Kunysz pyta m.in. o możliwość poszerzenia chodnika na al. Pod Kasztanami.

Rzeszów

Interaktywne przejścia dla pieszych na al. Sikorskiego, Niepodległości i ul. Lwowskiej?

RZESZÓW. Dwójka radnych z Prawa i Sprawiedliwości pyta Ratusz o możliwość instalacji interaktywnych przejść dla pieszych.

Rzeszów

Ulicami Rzeszowa przeszedł II Marsz Równości. Nie obyło się bez kilku niegroźnych incydentów

RZESZÓW. Zamaskowani ludzie rzucali jajkami w kierunku manifestantów.

Reklama