Rzeszów - Piątek, 19.12.2025
Reklama

Rośnie liczba pasażerów na lotnisku w Jasionce. Wracają loty do Monachium

Dodano: 08.09.2020 r.

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
JASIONKA. W sierpniu br. podrzeszowskie lotnisko obsłużyło 33 tysiące pasażerów -  to o ponad 10 tysięcy więcej niż w poprzednim miesiącu. Od października powrócą bezpośrednie loty z Rzeszowa do Monachium.

Głównym motorem wzrostu jest linia Ryanair, która przywróciła już ponad 60 proc. pierwotnie zaplanowanej siatki połączeń. W sierpniu z usług przewoźnika skorzystało ponad 20 tys. pasażerów, najwięcej na trasach do Londynu i Dublina.

Sporą popularnością cieszyły się też oferowane przez PLL LOT połączenia krajowe  z Rzeszowa do Warszawy, Gdańska i Szczecina. Łącznie podróż na tych trasach odbyło ponad 10 tys. podróżnych.

- Liczba pasażerów obsłużonych w sierpniu pozwala nam patrzeć w przyszłość bardziej optymistycznie, mimo iż -podobnie jak inne lotniska w Polsce - w porównaniu z ubiegłym rokiem odnotowaliśmy spadek ruchu o około 70 procent – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów Jasionka. - Stopniowo odbudowujemy zaufanie podróżnych do samolotu jako najszybszego, a zarazem bezpiecznego środka transportu. Ufam, że ten pozytywny trend utrzyma się w kolejnych miesiącach, zarówno jeśli chodzi o rozwój naszej siatki połączeń, jak i wzrost poziomu wypełnienia rejsów – dodaje Adam Hamryszczak.
Reklama
Od 25 października wracają bezpośrednie połączenia Lufthansy z Rzeszowa do Monachium. Samoloty typu Bombardier CRJ-900 będą odlatywać do stolicy Bawarii wczesnym popołudniem, codziennie z wyjątkiem sobót. Najtańszy bilet w obie strony kosztuje ok. 450 zł.

Znany jest już także rozkład lotów na sezon zimowy Ryanaira i LOT-u. Boeingi irlandzkiego przewoźnika polecą z Rzeszowa do Londynu (codziennie), Dublina (3 razy w tygodniu), Manchesteru i Bristolu (2 razy w tygodniu) oraz East Midlands (raz w tygodniu). Z kolei LOT zaoferuje podróżnym codzienne połączenia z Warszawą, realizowane od poniedziałku do soboty 3 razy dziennie, a w niedziele 2 razy dziennie. W porównaniu z ubiegłorocznym rozkładem w sezonie zimowym liczba regularnych rejsów krajowych obsługiwanych przez podkarpackie lotnisko zmniejszy się o 33%  procent, a międzynarodowych – o 27%.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W sobotę w Rzeszowie utrudnienia w ruchu i objazdy autobusów MPK

RZESZÓW. 1 czerwca w Rzeszowie po raz czwarty odbędzie Sparing na 10 km.

Rzeszów

Na Bulwarach powstanie pętla dla biegaczy

RZESZÓW. Ruszył przetarg na wykonanie koncepcji rozbudowy ścieżek biegowych na Bulwarach.

Rzeszów

Wieczór dziękczynienia z okazji 28. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Rzeszowie

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 31 maja w Katedrze.

Rzeszów

Ruszył nabór projektów w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego

RZESZÓW. Zgłoszenia przyjmowane będą do 28 czerwca 2019 r.

Rzeszów

Rzeszów Business Run 2019 pomoże 17-letniej Iwonie. Trwają zapisy do charytatywnego biegu

RZESZÓW. Wystartowały zapisy do 2. edycji sztafety Rzeszów Business Run 2019

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska rozpoczęła współpracę z Safran Aircraft Engines Poland

RZESZÓW. Dzięki porozumieniu studenci uczelni będą mogli m.in. odbyć w firmie praktyki i staże.

Rzeszów

Przystanek Trasy Czerwonej Nitki w Rzeszowie. Zagrają Lao Che i Baranovski

RZESZÓW. Już 15 czerwca 2019 r. o godzenie 14:00 na Rynku w Rzeszowie odbędzie się kolejna edycja corocznego święta krwiodawstwa.

Rzeszów

VI edycja Kongresu Business Without Limits w czerwcu w G2A Arena

Kongres BWL odbędzie się w dniach 13-14 czerwca 2019 r. w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce k. Rzeszowa. 

Reklama