Rzeszów - Czwartek, 25.12.2025
Reklama

"Rowerowy Maj" w Rzeszowie. Uczniowie dbają o środowisko i walczą o nagrody

Dodano: 05.05.2022 r.

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia dołączyła do tegorocznej edycji kampanii „Rowerowy Maj”. Jej celem jest promocja ekologicznego transportu, a korzystanie z rowerów, hulajnóg, czy deskorolek będzie nagradzane. 

„Rowerowy Maj” to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Pomysłodawcą jest Miasto Gdańsk, a Rzeszów w tym roku po raz pierwszy dołączył do akcji. „Rowerowy Maj” poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower, kształtuje zdrowe nawyki i proekologiczną postawę. Skutecznie zmienia także okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń, nauczyciel czy pracownik placówki, który w maju dotrze do szkoły czy przedszkola w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody. Chęć uczestnictwa w Kampanii Rowerowy Maj 2022 zgłosiły już rzeszowskie szkoły podstawowe, przedszkola oraz zespoły szkolno-przedszkolne. Akcja trwa od 4 do 31 maja bieżącego roku. Nauczyciele z przedszkoli i szkół, które dołączyły do akcji dostali materiały dotyczące bezpieczeństwa, które zostały omówione z uczniami oraz rozesłane do rodziców.
Reklama
Szczegóły kampanii można znaleźć pod linkiem: https://rowerowymaj.eu/#

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Fotorelacja z 31. Finału WOŚP w Rzeszowie

RZESZÓW. Zobaczcie, co działo się na rzeszowskim Rynku.

Rzeszów

Kolejne autobusy elektryczne wkrótce wyjadą na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Komunikacja miejska w Rzeszowie wzbogaci się o 6 nowych autobusów elektrycznych Solaris.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Od 30 stycznia zamknięty fragment DK9 w Rudnej Małej

Utrudnienia wystąpią w związku z pracami prowadzonymi przez PKP PLK.

Rzeszów

31. Finał WOŚP już w niedzielę. Zobacz, co będzie działo się w Rzeszowie

RZESZÓW. Na rzeszowskim Rynku przygotowano wiele atrakcji, w tym m.in. koncerty, korowód wolontariuszy, animacje dla dzieci i oczywiście Światełko do Nieba.

Rzeszów

Nowa hala sportowa w centrum Rzeszowa ma już zadaszenie

RZESZÓW. Na budowie nowej hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 na ul. Towarnickiego w Rzeszowie trwa montaż dachu.

Rzeszów

Policyjny pościg za pijanym kierowcą

RZESZÓW. 1,4 promila alkoholu w organizmie miał 43-latek, który wczoraj wieczorem w Trzcianie chciał uniknąć kontroli i próbował uciec przed Policją.

Rzeszów

Jaki los czeka rezerwat "Lisia Góra"? Dyskusja w Uniwersytecie Rzeszowskim

RZESZÓW. W najbliższą środę w Uniwersytecie Rzeszowskim odbędzie się wykład i dyskusja o dalszym losie rezerwatu “Lisia Góra”. Prelegentem będzie dr hab. Andrzej Bobiec, prof. UR.

Rzeszów

Ponad 1,6 mln zł na pomoc osobom bezdomnym w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta otrzymało dwie dotacje na pomoc osobom w kryzysie bezdomności. Kwota przeznaczona na ten cel to łącznie ponad 1,6 mln zł.

Reklama