Rzeszów - Niedziela, 28.06.2026
Reklama

"Rowerowy Maj" w Rzeszowie. Uczniowie dbają o środowisko i walczą o nagrody

Dodano: 05.05.2022 r.

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia dołączyła do tegorocznej edycji kampanii „Rowerowy Maj”. Jej celem jest promocja ekologicznego transportu, a korzystanie z rowerów, hulajnóg, czy deskorolek będzie nagradzane. 

„Rowerowy Maj” to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Pomysłodawcą jest Miasto Gdańsk, a Rzeszów w tym roku po raz pierwszy dołączył do akcji. „Rowerowy Maj” poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower, kształtuje zdrowe nawyki i proekologiczną postawę. Skutecznie zmienia także okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń, nauczyciel czy pracownik placówki, który w maju dotrze do szkoły czy przedszkola w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody. Chęć uczestnictwa w Kampanii Rowerowy Maj 2022 zgłosiły już rzeszowskie szkoły podstawowe, przedszkola oraz zespoły szkolno-przedszkolne. Akcja trwa od 4 do 31 maja bieżącego roku. Nauczyciele z przedszkoli i szkół, które dołączyły do akcji dostali materiały dotyczące bezpieczeństwa, które zostały omówione z uczniami oraz rozesłane do rodziców.
Reklama
Szczegóły kampanii można znaleźć pod linkiem: https://rowerowymaj.eu/#

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Zamknięty fragment drogi w Malawie

RZESZÓW. W związku z pracami drogowymi, przez dwa dni nieprzejezdny będzie odcinek drogi powiatowej nr 1396R w Malawie.

Rzeszów

600 mln zł dla dwóch podkarpackich szpitali

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia zatwierdziło listę projektów strategicznych rekomendowanych do realizacji w latach 2026 – 2029. Wśród nich znalazły się dwa ogromne projekty z Podkarpacia, w tym m.in. budowa nowoczesnego ośrodka w Świlczy.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami dwóch osiedli

RZESZÓW. Już wkrótce Prezydent Rzeszowa odbędzie kolejne spotkanie z mieszkancami w ramach cyklu "Rzeszów To My".

Rzeszów

Meleksem po cmentarzu Wilkowyja. Miasto wznawia kursy dla seniorow

RZESZÓW. W październiku i w listopadzie mieszkańcy Rzeszowa będą mogli kilkukrotnie skorzystać z bezpłatnego transportu po terenie Cmentarza Wilkowyja.

Rzeszów

Postępuje rozbudowa szkoły przy ul. Miodowej w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Postępują prace przy rozbudowie Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Miodowej. Zadanie objmuje budowę nowej części szkoły oraz remont starego budynku. Warta blisko 20 mln zł inwestycja, ma być gotowa w...

Rzeszów

Alarm dla Gazy. SOS dla Flotylli – demontracja w Rzeszowie

RZESZÓW. Alarm dla Gazy. SOS dla flotylli – pod takim hasłem w całym kraju odbędą się manifestacje sprzeciwu wobec izraelskiej agresji, bezkarności oraz zatrzymania obywateli Polski przez izraelskie wojsko. „Żądamy natychmiastowego powrotu...

Rzeszów

Trwa przetarg na budowę Podkarpackiego Centrum Medycyny Dziecięcej

RZESZÓW. Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie poszukuje firmy, która wybuduje Podkarpackie Centrum Medycyny Dziecięcej. Potencjalni wykonawcy mają czas do 24 października na złożenie ofert.

Rzeszów

Pomnik Walk Rewolucyjnych pozostaje w rejestrze zabytków

RZESZÓW. „Bitwa” o Pomnik Walk Rewolucyjnych (zwany również Pomnikiem Czynu Rewolucyjnego) zakończona. Decyzją Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, słynny rzeszowski monument pozostaje w rejestrze zabytków.

Reklama