Rzeszów - Środa, 10.09.2025
Reklama

Rozbój w Rzeszowie. Dwójka mężczyzn pobiło i okradło 27-latka

Dodano: 24.02.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Na ul. Wierzynka w Rzeszowie zaatakowali oni 27-latka, przewrócili go, pobili i ukradli jego telefon komórkowy.

Do zdarzenia doszło 9 lutego około godz. 2 w nocy w Rzeszowie na ulicy Wierzynka. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że 27-latek został zaczepiony na ulicy przez nieznanego mężczyznę. Ten zażądał od niego telefonu komórkowego. Gdy spotkał się z odmową, stał się agresywny i zaczął szarpać się z pokrzywdzonym. Wtedy podbiegło do nich dwóch innych mężczyzn. Napastnicy przewrócili 27-latka i zaczęli kopać go po twarzy.

Pod wpływem przemocy pokrzywdzony oddał im swój telefon, po czym sprawcy uciekli. Pobity mężczyzna sam doszedł do ulicy Słowackiego, gdzie poprosił przypadkowych przechodniów o zawiadomienie policji. Interweniujący policjanci wezwali karetkę pogotowia, której załoga, z uwagi na odniesione przez 27-latka obrażenia, przewiozła go do szpitala.
Reklama
Wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z komisariatu w śródmieściu i wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy. Na podstawie zebranych informacji kryminalni wytypowali dwóch podejrzewanych mężczyzn w wieku 38 i 34 lat. Obydwaj bez stałego miejsca zamieszkania. We wtorek zostali oni zatrzymani. Policjanci odzyskali również telefon pokrzywdzonego.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy funkcjonariusze przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów prowadzącej w sprawie śledztwo. Prokurator przedstawił mężczyznom zarzuty i wystąpił z wnioskiem do sądu o ich tymczasowe aresztowanie.
W czwartek Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec podejrzanych trzymiesięczny areszt. Policjanci poszukują trzeciego mężczyzny, który według pokrzywdzonego uczestniczył w rozboju.

Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dwa wypadki z udziałem pieszych w powiecie rzeszowskim. W jednym z nich ucierpiał 6-latek

Rzeszowscy policjanci badają okoliczności wypadków z udziałem pieszych, do których doszło wczoraj na terenie powiatu rzeszowskiego. 

Rzeszów

Okradł salon meblowy w Rzeszowie na ponad 12 tys. zł

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca Rzeszowa, który dokonał 11 kradzieży w jednym z salonów meblowych. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Diecezja rzeszowska zbiera na powodzian. Miasto przekaże 200 tys. dla mieszkańców gminy Chmielnik

RZESZÓW. W minionym tygodniu intensywne opady deszczu, burze i nawałnice wyrządziły wiele szkód mieszkańcom Podkarpacia. We wszystkich kościołach diecezji rzeszowskiej odbędzie się zbiórka na rzecz poszkodowanych.

Rzeszów

W Rzeszowie odwołano Pogotowie Przeciwpowodziowe. Poszkodowani mogą starać się o zasiłek

RZESZÓW. W związku z ustabilizowaniem się sytuacji powodziowej dziś o godz. 6:00 rano odwołano Pogotowie Przeciwpowodziowe.

Rzeszów

Nowy rozkład jazdy sześciu linii komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Od 1 lipca br. zmianie ulegnie rozkład jazdy linii nr 13, 17, 34, 35, 45 i 53.

Rzeszów

Miasto rozpoczyna walkę z komarami i kleszczami

RZESZÓW. Dwa dni potrwają działania mające na celu zwalczanie komarów i kleszczy na terenie miasta.

Rzeszów

Będzie połączenie ul. Krajobrazowej i ul. Niemena z ul. Wyspiańskiego

RZESZÓW. Ruszył przetarg na roboty budowlane polegające na budowie połączenia ul. Krajobrazowej i ul. Niemena z ul. Wyspiańskiego.

Rzeszów

Siedem firm zainteresowanych modernizacją ul. Lisa Kuli

RZESZÓW. Wszystkie oferty mieszczą się w wymaganiach finansowych, jakie wyznaczyło miasto.

Reklama