Rzeszów - Środa, 10.09.2025
Reklama

Rozbudowa budynku głównego UR idzie zgodnie z planem

Dodano: 20.10.2021 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Już ponad rok trwa przebudowa budynku głównego A1 Uniwersytetu Rzeszowskiego przy al. Rejtana 16 C. Prace powoli zmierzają ku końcowi.

Prace remontowo-budowlane trwają już od września zeszłego roku. Przypomnijmy, że w ramach inwestycji powstała dodatkowa kondygnacja, w której znajdą się gabinety rektora i prorektorów. Ponad wejściem głównym dobudowana została sala senatu, mająca pomieścić około 100 osób. Ponadto dotychczasowe pomieszczenia poddane zostały modernizacji, budynek został docieplony, a elewacja zrewitalizowana.

Istotnym elementem inwestycji jest także przebudowa dużej auli, która ma powiększyć liczbę miejsc siedzących o kolejnych 50, kosztem pomieszczeń, które aktualnie przylegają do sali.
Reklama
Zmodernizowana została także mała aula, w której znajdą się indywidualne siedziska, rozmieszczone w 13 rzędach o obustronnym dostępie. W obu pomieszczeniach poprawiona została akustyka, a między aulami powstało dodatkowe wejście z własnym holem.

Jak informuje Maciej Ulita, rzecznik prasowy UR, obecnie realizowana jest końcowa fazą inwestycji. Trwają prace wykończeniowe w środku dodatkowej kondygnacji, instalowane są szyby i framugi okienne. Mimo niewielkiego, okołotygodniowego opóźnienia w planie realizacji, inwestycja o wartości ok. 16,5 mln zł ma zostać ukończona, jak planowano, z końcem lutego przyszłego roku.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Uczeń rzeszowskiej szkoły sportowej w półfinale "Mam Talent"

RZESZÓW. W najbliższą sobotę w półfinałowym odcinku „Mam Talent” wystąpi Bartek Ataman, uczeń Zespołu Szkół Sportowych w Rzeszowie.

Rzeszów

Przerwa serwisowa w ZTM. W piątek i w sobotę utrudnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Jak poinformował rzeszowski ZTM, 12 i 13 listopada, z powodu konserwacji systemów, nieczynny będzie cały system obsługi informatycznej pasażerów.

Rzeszów

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 21. Będą nowe sale lekcyjne i hala sportowa

RZESZÓW. Ruszył przetarg na rozbudowę i przebudowę rzeszowskiej Szkoły Podstawowej nr 21. Do skrzydła szkoły dobudowany zostanie nowy budynek, w którym znajdzie się m.in. dziesięć sal dydaktycznych i nowa biblioteka. Powstanie też...

Rzeszów

Trwa rozbudowa ulicy Potockiego

RZESZÓW. Trwają prace przy rozbudowie ul. Potockiego (os. Załęże). Aktualnie roboty dotyczą poszerzenia drogi, budowy kanalizacji deszczowej oraz konstrukcji chodników.

Rzeszów

Rzeszów miastem przyjaznym dla pszczół

RZESZÓW. Rzeszów, wraz z miastami partnerskimi, przystąpił do projektu, którego celem jest promocja pro-pszczelich postaw wśród mieszkańców.

Rzeszów

Ulica Lubelska będzie rozbudowana. Ruszył przetarg

RZESZÓW. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na budowę 5-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 878.

Rzeszów

Świąteczne miasteczko już w grudniu na rzeszowskim rynku

RZESZÓW. ​Trwają przygotowania do otwarcia świątecznego miasteczka, które stanie na rzeszowskim rynku już 4 grudnia. Poszukiwani są wystawcy.

Rzeszów

Ruszyła budowa przystanku kolejowego Rzeszów Dworzysko

RZESZÓW. Rozpoczęto prace przy budowie przystanku Rzeszów Dworzysko na trasie Rzeszów – Dębica. PKP przygotuje też 14 nowych przystanków dla Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej.

Reklama