Rzeszów - Piątek, 12.06.2026
Reklama

Rozbudowa rzeszowskiego „elektronika” na ostatniej prostej [ZDJĘCIA]

Dodano: 07.10.2025 r. / Redakcja

Rozbudowa rzeszowskiego „elektronika” - fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
Rozbudowa rzeszowskiego „elektronika” - fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Dobiegają końca prace związane z rozbudową Zespołu Szkół Elektronicznych przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie. Powstał nowy budynek, a stary został wyremontowany. Koszt inwestycji to nieco ponad 10,6 mln zł.

Przebudowa rzeszowskiego „elektronika” rozpoczęła się latem 2024 roku. Zadanie realizuje firma Polbud z Rzeszowa. W pierwszej kolejności wykonawca dokonał rozbiórki warsztatów przylegających do szkolnego budynku oraz żelbetowego ogrodzenia. W ich miejsce powstał 3-kondygnacyjny budynek o powierzchni 357 m kw.

Wewnątrz znajdzie się m.in. sześć pracowni technicznych, dwie pracownie językowe i trzy pracownie do nauki przedmiotów ogólnokształcących, a także toalety, w tym dla osób z niepełnosprawnościami.

Budowa jest już w zaawansowanej fazie. Wykonawca zakończył prace m.in. przy dociepleniu budynku, elewacji zewnętrznej, pokryciu dachu. Obecnie we wnętrzu budynku prowadzone są prace wykończeniowe, montowane są sufity podwieszane, wykładziny. Trwa też rozruch instalacji. Prowadzone są prace na dziedzińcu, gdzie m.in. układana jest kostka.

Reklama

Inwestycja objęła także remont starego budynku szkoły wraz z kompleksową termomodernizacją.

Zakończenie prac zaplanowano na listopad tego roku.

Całkowity koszt inwestycji wynosi 10 650 834,05 zł. Zadanie zostało dofinansowane z programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Otwarto nowy budynek straży pożarnej w Dworzysku

RZESZÓW. Od 1 listopada 2020 r. rzeszowscy strażacy pełnią służbę na nowej jednostce Nr 3 w Rzeszowie.

Rzeszów

Student Politechniki Rzeszowskiej nagrodzony za projekt dwumiejscowego samolotu turystycznego

RZESZÓW. Grzegorz Sajdak, student kierunku lotnictwo i kosmonautyka na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej zajął trzecie miejsce w 19. edycji Studenckiego Konkursu Projektowego SOLIDWORKS, w kategorii Professional Level.

Rzeszów

Budowa nowego basenu przy ul. Matuszczaka ruszy w listopadzie?

RZESZÓW. Trwa rozbiórka dotychczasowego obiektu przy ul. Matuszczaka. Budowa nowego basenu ma ruszyć jeszcze w tym miesiącu.

Rzeszów

Mieszkańcy zdecydowali. Te projekty będą realizowane w ramach RBO 2021

RZESZÓW. Zakończyło się głosowanie na zadania w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 r. Dziś poznaliśmy zwycięskie projekty.

Rzeszów

Policyjna eskorta pacjentki z Łańcuta do Rzeszowa

ŁAŃCUT/RZESZÓW. Dzięki policyjnej eskorcie starsza kobieta z podejrzeniem udaru mózgu dotarła na czas do szpitala.

Rzeszów

Koronawirus. Od soboty kolejne obostrzenia, m.in. zamknięte instytucje kultury i częściowo galerie handlowe

„Chcemy zmniejszyć mobilność społeczną” – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji.

Rzeszów

Bieg Niepodległości odbędzie się wirtualnie

RZESZÓW. 11 listopada br. nie będzie biegaczy i nie będzie kibiców na ulicach Rzeszowa. Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną, organizatorzy 8. PKO Biegu Niepodległości „z bólem serca” postanowili zmienić formułę imprezy. 

Rzeszów

Nowe ogniska koronawirusa w powiecie rzeszowskim

Sanepid udostępnił najnowszy raport dotyczący ognisk koronawirusa w województwie podkarpackim. W powiecie rzeszowskim pojawiły się dwa nowe ogniska. Na Podkarpaciu jest ich łącznie dziewięć.

Reklama