Rzeszów - Piątek, 23.01.2026
Reklama

Rozbudowa rzeszowskiego „elektronika” na ostatniej prostej [ZDJĘCIA]

Dodano: 07.10.2025 r. / Redakcja

Rozbudowa rzeszowskiego „elektronika” - fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
Rozbudowa rzeszowskiego „elektronika” - fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Dobiegają końca prace związane z rozbudową Zespołu Szkół Elektronicznych przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie. Powstał nowy budynek, a stary został wyremontowany. Koszt inwestycji to nieco ponad 10,6 mln zł.

Przebudowa rzeszowskiego „elektronika” rozpoczęła się latem 2024 roku. Zadanie realizuje firma Polbud z Rzeszowa. W pierwszej kolejności wykonawca dokonał rozbiórki warsztatów przylegających do szkolnego budynku oraz żelbetowego ogrodzenia. W ich miejsce powstał 3-kondygnacyjny budynek o powierzchni 357 m kw.

Wewnątrz znajdzie się m.in. sześć pracowni technicznych, dwie pracownie językowe i trzy pracownie do nauki przedmiotów ogólnokształcących, a także toalety, w tym dla osób z niepełnosprawnościami.

Budowa jest już w zaawansowanej fazie. Wykonawca zakończył prace m.in. przy dociepleniu budynku, elewacji zewnętrznej, pokryciu dachu. Obecnie we wnętrzu budynku prowadzone są prace wykończeniowe, montowane są sufity podwieszane, wykładziny. Trwa też rozruch instalacji. Prowadzone są prace na dziedzińcu, gdzie m.in. układana jest kostka.

Reklama

Inwestycja objęła także remont starego budynku szkoły wraz z kompleksową termomodernizacją.

Zakończenie prac zaplanowano na listopad tego roku.

Całkowity koszt inwestycji wynosi 10 650 834,05 zł. Zadanie zostało dofinansowane z programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W tym sezonie nie skorzystamy z rowerów miejskich w Rzeszowie?

RZESZÓW. „W trosce o zdrowie Podróżnych miejska wypożyczalnia rowerów w Rzeszowie na chwilę obecną nie będzie uruchamiana.” 

Rzeszów

Pierwszy "elektryk" Autosan na ulicach Rzeszowa. Trwają testy

RZESZÓW. Do końca maja potrwają testy elektrycznego autobusu Autosan SANCITY 12LFE.

Rzeszów

Rzeszowski WORD wznawia działalność. 11 maja ruszają zapisy

​RZESZÓW. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie znów będzie egzaminował kursantów. Od kiedy będzie można zdawać na prawo jazdy?

Rzeszów

Tragiczny wpadek na przejeździe kolejowym przy ul. Zawiszy Czarnego. Zginął rowerzysta

RZESZÓW. 40-letni mężczyzna został śmiertelnie potrącony przesz szynobus na przejeździe kolejowym.
 

Rzeszów

Rusza nowa linia autobusowa. Pojedzie przez ul. Wieniawskiego

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego uruchamia nową linię autobusową nr 14 i wprowadza zmiany na linii nr 1.

Rzeszów

Rzeszowska inwestycja w konkursie "Top Inwestycje Komunalne 2020"

RZESZÓW. Suszarnia osadów w Rzeszowie została nominowana w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2020. Głosowanie zakończy się 13 maja 2020 r.

Rzeszów

Ruszyła loteria "Mieszkam w Rzeszowie". Wśród nagród m.in. Thermomix, aparat Nikon, Playstation

RZESZÓW. Loteria „Mieszkam w Rzeszowie” skierowana jest do wszystkich osób,  które ukończyły 18 lat oraz posiadają pełną zdolność do czynności prawnych.

Rzeszów

ZTM uruchomił system płatności zbliżeniowych w kasownikach

RZESZÓW. Od początku maja za przejazd komunikacją miejską możemy zapłacić kartą płatniczą. Autobusy, w których już działa nowy system są oznaczone specjalną naklejką.

Reklama