Rzeszów - Czwartek, 25.06.2026
Reklama

Rozbudowa szkoły na Staromieściu. Podpisano umowę

Dodano: 04.11.2022 r.

fot. Grzegorz Bukała, Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała, Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Dziś podpisano umowę dotyczącą rozbudowy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Rzeszowie. Wykonawcą będzie rzeszowska firma Bimat. Budynek zyska zupełnie nowe skrzydło z halą sportową oraz zapleczem sanitarnym, siłownią i dodatkowymi salami lekcyjnymi. Inwestycja o wartości 17,6 mln zł ma zakończyć się w czerwcu 2024 roku.

- Bardzo miło jest mi dzisiaj ogłosić, że tak długo oczekiwana i planowana inwestycja wreszcie startuje. Jestem przekonany, że rozbudowana szkoła będzie cieszyć wszystkich mieszkańców Staromieścia, a przede wszystkim młodych ludzi, którzy uczęszczają w tej chwili do przedszkola. Naukę w szkole zaczną już w nowoczesnym budynku z piękną halą sportową i zapleczem. Dodatkowym powodem do zadowolenia jest fakt, że budynek dla rzeszowskiej społeczności wybuduje lokalna firma - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
Reklama
Inwestycja będzie składała się z trzech elementów. W ramach pierwszego z nich przebudowany zostanie istniejący budynek szkolny – zmieni się układ wewnętrzny części pomieszczeń zaplecza kuchni na kondygnacji -1, powstanie również dodatkowe wejście techniczne na potrzeby zaplecza gastronomiczno-magazynowego.

Drugi element zakłada budowę nowej, trzykondygnacyjnej części  szkolno-przedszkolnej, która będzie połączona z istniejącym budynkiem. Znajdą się w niej sale lekcyjne, świetlica, stołówka i kuchnia oraz szatnie. Będzie tu także miejsce na przedszkole, w którym znajdzie się 5 oddziałów.

Trzeci element to budowa nowej hali sportowej z widownią, zapleczem sanitarnym i siłownią.

Rozbudowa szkoły będzie kosztować 17,6 mln zł. Prace mają się zakończyć w czerwcu 2024 roku.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kwarantanna u Dominikanów. 5 zakonników zakażonych koronawirusem. Apel do wiernych

RZESZÓW. Klasztor ojców Dominikanów w Rzeszowie wydał komunikat, w związku z wystąpieniem u pięciu zakonników zakażenia koronawirusem.

Rzeszów

Firma z Rzeszowa przekaże milion złotych na walkę z koronawirusem

RZESZÓW. Podczas konferencji inwestorskiej Adam Góral, prezes zarządu Asseco Poland, mówił o przeznaczeniu 1 mln zł na wsparcie sektora zdrowia w walce z epidemią.

Rzeszów

Dodatkowy kurs ZTM dla pracowników zakładowych

RZESZÓW. ZTM uruchamia dodatkowy kurs na jednej z linii. Wszystko na życzenie pasażerów.

Rzeszów

Dwie firmy powiększyły swoje tereny na obszarze "Dworzyska"

Kolejne inwestycje w Parku Naukowo-Technologicznym „Rzeszów-Dworzysko”. 

Rzeszów

Na WSIiZ zajęcia odbywają się online

RZESZÓW. Wykładowcy przeprowadzają je z sal uczelni bądź z własnych domów.

Rzeszów

ZTM: Ważne informacje dla pasażerów komunikacji miejskiej

RZESZÓW. ZTM poinformował o kolejnych zmianach w rozkładzie jazdy, przedłużeniu ważności legitymacji studenckich oraz możliwości zawieszenia biletu okresowego.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa podpisał "Pakt dla przedsiębiorców"

RZESZÓW. Przedsiębiorcy, którzy wynajmują pod działalność lokale komunalne i utracili dochody w związku z epidemią koronawirusa, mogą liczyć na wsparcie miasta.

Rzeszów

G2A i inne podkarpackie firmy pomogą szpitalowi w Łańcucie w walce z koronawirusem

G2A przekaże szpitalowi w Łańcucie sprzęt do walki z koronawirusem. Inicjatywę wsparły również inne firmy z Podkarpacia.

Reklama