Rzeszów - Czwartek, 25.12.2025
Reklama

Rozbudowa szkoły na Staromieściu postępuje zgodnie z harmonogramem

Dodano: 08.02.2023 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Trwa rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 na osiedlu Staromieście. Inwestycję realizuje rzeszowska firma Bimat. Zadanie o wartości ponad 17,5 mln zł ma zakończyć się w czerwcu 2024 roku.

Rozbudowa szkoły i przedszkola na osiedlu Staromieście przebiega zgodnie z harmonogramem. - Prace są prowadzone w dobrym tempie... Obecnie trwa m.in. zbrojenie i szalowanie płyty fundamentowej oraz szalowanie ścian fundamentowych. Przebudowywane i budowane są także instalacje podziemne - informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Inwestycja będzie składała się z trzech elementów. W ramach pierwszego z nich przebudowany zostanie istniejący budynek szkolny – zmieni się układ wewnętrzny części pomieszczeń zaplecza kuchni na kondygnacji -1, powstanie również dodatkowe wejście techniczne na potrzeby zaplecza gastronomiczno-magazynowego.

Drugi element zakłada budowę nowej, trzykondygnacyjnej części  szkolno-przedszkolnej, która będzie połączona z istniejącym budynkiem. Na kondygnacji 0 powstanie szkolna świetlica, sanitariaty, sekretariat i gabinet dyrektora, dwie sale lekcyjne, pracownię fizyko – chemiczną. Kondygnację -1 zajmie szatnia dla około 310 uczniów. Pozostałą część tej kondygnacji zajmie m.in. kuchnia, która będzie obsługiwać stołówkę szkolną i przedszkole oraz duża jadalnia.
Reklama
Na kondygnacji + 1 części szkolno-przedszkolnej będą pomieszczenia przedszkola. Oddziałów przedszkolnych będzie pięć (każdy dla 25 dzieci). Z sal przedszkolnych będzie bezpośredni dostęp do sanitariatów. Na tej kondygnacji będą m.in. także dwie sale z pomieszczeniem magazynowym na leżaczki oraz szatnie dla dzieci.

Trzeci element to budowa nowej hali sportowej z widownią, zapleczem sanitarnym i siłownią. Hala będzie spełniać wymogi rozgrywek zawodowych w siatkówce i koszykówce. Obiekt będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. W budynku znajdować się będą także widownia stanowiąca antresolę oraz magazyn na sprzęt sportowy a także pomieszczenia siłowni, szatni i sanitariatów dla korzystających z hali.
- Rozbudowa szkoły i przedszkola na rzeszowskim Staromieściu była bardzo pilnym zadaniem. Osiedle mocno się rozbudowuje, powstają kolejne budynki, przybywa mieszkańców, dlatego też inwestycja została wpisana na listę pilnych miejskich zadań. Umowę z wykonawcą podpisaliśmy w listopadzie ubiegłego roku i budowa od razu rozpoczęła się – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
 
Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na czerwiec 2024 r.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowa nazwa ulicy na osiedlu Przybyszówka

RZESZÓW. Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta Rzeszowa, radni podjęli uchwałę dotyczącą nadania imienia ks. Stanisława Sznajdera jednej z ulic na rzeszowskim osiedlu Przybyszówka. Droga przebiega od ul. Krakowskiej w kierunku południowym.

Rzeszów

Modernizacja boiska piłkarskiego na osiedlu Biała

RZESZÓW. Blisko 395 tys. zł przeznaczone zostanie na I etap modernizacji boiska do piłki nożnej na rzeszowskim osiedlu Biała. Zadanie będzie realizowane w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2024 r.

Rzeszów

Kolizja na ul. Okulickiego. Sprawczyni miała prawie 3 promile

RZESZÓW. Blisko 3 promile alkoholu miała w organizmie 56-letnia mieszkanka Rzeszowa, która jadąc mini cooperem spowodowała kolizję na ul. Okulickiego. Kobieta straciła prawo jazdy. Dodatkowo grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności...

Budowa przedłużenia al. Krzyżanowskiego

Na ponad rok zamkną fragment ul. Powstańców Listopadowych

RZESZÓW. Rozpoczyna się druga cześć budowy drogi, która połączy ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego. W związku z tym, Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie musi zamknąć dla ruchu fragment ul. Powstańców Listopadowych.

Rzeszów

Uwaga! Oszuści podszywają się pod ZTM! Urząd Miasta ostrzega mieszkańców

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa i Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie ostrzegają przed oszustami, którzy prowadzą fanpage na portalu Facebook, imitujący usługę oferowaną przez ZTM w Rzeszowie. - Nie klikaj w linki podawane...

Rzeszów

Rośnie budynek nowego żłobka w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwają prace przy budowie nowego żłobka na osiedlu Drabinianka. Obiekt powstaje w sąsiedztwie szkoły i strefy wypoczynku Arkadia. Powstały już fundamenty i ściany. W placówce znajdzie się miejsce dla 190 maluchów.

Rzeszów

Mniej betonu, więcej zieleni w Rzeszowie

RZESZÓW. Więcej zieleni, nowy park kieszonkowy oraz ogrody deszczowe w centrum miasta – tak ma w skrócie wyglądać realizacja unijnego projektu zakładającego częściowe odbetonowanie Rzeszowa.

Corner Point

W centrum Rzeszowa powstanie nowoczesny biurowiec. Jest pozwolenie na budowę

RZESZÓW. Po blisko 5-latach uzyskano pozwolenie na budowę nowoczesnego budynku biurowego Corner Point w centrum Rzeszowa. Będzie to pierwszy w stolicy Podkarpacia biurowiec klasy A.

Reklama