Rzeszów - Niedziela, 21.12.2025
Reklama

Rozbudowa ul. Wieniawskiego na finiszu

Dodano: 15.05.2020 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Dobiega końca trzyetapowy remont ul. Wieniawskiego. Trwają prace wykończeniowe i porządkowe.  Nowa droga usprawni komunikację pomiędzy osiedlami Słocina i Zalesie.
 
Rozbudową ul. Wieniawskiego zajmuje się Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa. Inwestycja podzielona została na trzy etapy. Pierwszy etap dotyczył remontu drogi od ul. Dunikowskiego do przebudowanego odcinka drogi, który rozpoczyna się w miejscu skrzyżowania ul. Wieniawskiego z ul. Dunikowskiego i biegnie w kierunku osiedla Słocina.
 
Drugi etap wiązał się z rozbudową ul. Wieniawskiego na ok. 800-metrowym odcinku od ul. Łukasiewicza do ul. Dunikowskiego. Natomiast trzeci dotyczył budowy sieci kanalizacji w rejonie ul. Herberta.
 
Inwestycja wymagała przebudowy sieci wodociągów i kanalizacji sanitarnej. Poszerzono jezdnię oraz wybudowano chodniki. Powstały również zatoki autobusowe oraz nowe oświetlenie. Od 11 maja Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił nową linię autobusową nr 14, która kursuje przez ul. Wieniawskiego.
 
Rozbudowa ul. Wieniawskiego jest już na finiszu. Zgodnie z umową, zakończenie inwestycji planowane jest na 29 maja 2020 r. Po tym terminie droga będzie w pełni dostępna dla kierowców. „W chwili obecnej na terenie przedmiotowego zadania trwają prace porządkowe i wykończeniowe związane z rozpoczętą procedurą odbioru końcowego inwestycji.”  - informuje inż. Andrzej Maciejko, z-ca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.
 
Reklama
Warto dodać, że remont ul. Wieniawskiego, to nie jedyna inwestycja drogowa, jaką zrealizowano w ostatnim czasie na osiedlu Zalesie. Na skrzyżowaniu ul. Wieniawskiego, ul. Kiepury i ul. Siemaszkowej, w rejonie szkoły podstawowej nr 24 i filii RDK wybudowano sygnalizacje świetlną. Inwestycja ma być gotowa 7 czerwca br. „Obecnie trwają prace związane z zasileniem sygnalizacji oraz montażem elementów sterujących sygnalizacją, aby można było przeprowadzić jej testy przed ostatecznym uruchomieniem” - informuje inż. Andrzej Maciejko.
 
W najbliższej przyszłości, miasto planuje także budowę drogi łączącej al. Armii Krajowej z ul. Dunikowskiego. Przetarg ma zostać ogłoszony wkrótce, a budowa ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.
 
W planach jest również budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Witolda, Paderewskiego i Powstańców Śląskich, które ma usprawnić komunikację na osiedlu Słocina.
 
Rozbudowa ulicy Wieniawskiego oraz budowa łącznika ul. Dunikowskiego z al. Armii Krajowej mają zapewnić lepszą komunikację osiedli Zalesie i Słocina z centrum miasta.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Lotnisko w Jasionce idzie na rekord. Już 1 mln pasażerów w 2025 roku

RZESZÓW/JASIONKA. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka odprawił 1-milionowego pasażera, osiągając ten wynik szybciej niż kiedykolwiek w historii lotniska. Przypomnijmy, że rok temu stało się to niemal dwa miesiące później bo 11 listopada 2024 r.

Rzeszów

Dzień bez samochodu w Rzeszowie. 22 września bezpłatna komunikacja miejska

RZESZÓW. „Dzień bez samochodu” to inicjatywa organizowana na zakończenie Europejskiego Tygodnia Mobilności. W poniedziałek (22.09) komunikacja miejska jest bezpłatna.

Rzeszów

Bezpłatny transport po Cmentarzu Wilkowyja ponownie dostępny

RZESZÓW. W dniach 20 września, 4, 18 i 31 października oraz 2 i 8 listopada 2025 r. mieszkańcy będą mogli ponownie skorzystać z bezpłatnego transportu po terenie Cmentarza Wilkowyja w Rzeszowie.

Rzeszów

„To warto zobaczyć. To warto kupić” - jesienna edycja giełdy minerałów w Rzeszowie

RZESZÓW. Wyjątkowe minerały, skamieniałości z najdalszych zakątków świata, unikatowa biżuteria oraz nietypowa galanteria – m.in. takie skarby będzie można nabyć podczas weekendowej giełdy minerałów w Rzeszowie.

Rzeszów

Przyniesiesz „elektrograty” dostaniesz kwiaty. Weekendowa akcja rzeszowskiego marketu budowlanego

RZESZÓW. Rzeszowski sklep Castorama po raz kolejny organizuje proekologiczną akcję pod hasłem "Kwiaty za elektrograty".

Rzeszów

Na 5 dni zamkną parking i fragment ulicy w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. W związku z organizacją festiwalu kulinarnego Karpaty na Widelcu, przesz pięć dni jeden z parkingów oraz fragment ulicy w centrum Rzeszowa będą zamknięte dla zmotoryzowanych.

Rzeszów

Młodociany „diler” został zatrzymany przez policjanta w cywilu na rzeszowskich bulwarach

RZESZÓW. W dzień wolny od pracy jeden z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie napotkał młodego sprzedawcę narkotyków, na bulwarach w Rzeszowie. Młody przestępca prosił nieznajomego, by upewnił się, że na moście nie...

Rzeszów

Regionalne produkty prosto od producentów. W sobotę Podkarpacki Bazarek w Rzeszowie

RZESZÓW. Około 100 wystawców z Podkarpacia wystawi swoje produkty podczas najbliższego Podkarpackiego Bazarku, który odbędzie się w sobotę, 20 września w Rzeszowie.

Reklama